Strona główna Sochaczew miasto Pojedziemy nowymi pociągami

Pojedziemy nowymi pociągami

500
0
PODZIEL SIĘ
Fot. KM

Już w przyszłym roku 12 nowoczesnych pociągów typu Flirt będzie kursowało na trasie Sochaczew – Warszawa – Celestynów. To efekt umowy, jaką podpisały Koleje Mazowieckie oraz Stadler Polska. Wartość zamówienia to blisko 405 mln zł.

Pierwsze pojazdy wyjadą na tory w drugim kwartale 2020 r. Pozostałe będą odbierane sukcesywnie do końca 2021 r.

Ta umowa to kolejny krok w stronę rozwoju Kolei Mazowieckich, największego przewoźnika kolejowego na Mazowszu. Nowe pociągi to przede wszystkim nowe możliwości przewozowe, a tym samym wzrost bezpieczeństwa i komfortu pasażerów. To właśnie z myślą o nich stale unowocześniamy tabor. Inwestujemy w nowoczesne, klimatyzowane i przestrzenne pociągi, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych czy rodziców z małymi dziećmi – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Pociągi zamówione przez Koleje Mazowieckie to elektryczne zespoły trakcyjne typu Flirt najnowszej generacji.. Będą jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi będą osiągały prędkość 160 km/h. Będą również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzny monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED.

opr. dot

Fot.: KM