Strona główna Kronika kryminalna Podsumowanie wielkanocnego weekendu

Podsumowanie wielkanocnego weekendu

388
0
PODZIEL SIĘ

Okres Świąt Wielkiej Nocy to czas wzmożonych wyjazdów, a więc i wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraj. Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości jest często przyczyną wielu tragedii. 25 wypadków, 1 zabity, 31 rannych i 74 nietrzeźwych kierujących to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza.

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano do późnych godzin poniedziałkowych. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego, jak również funkcjonariusze innych służb.

Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz zapewnienie podróżującym na święta i z powrotem bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W okresie świąt doszło do 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a obrażeń ciała doznało 31 osób. Najtragiczniejsza okazała się sobota. To wtedy doszło do śmiertelnego wypadku na terenie powiatu siedleckiego.

KPP Sochaczew

fot.policja