Strona główna Powiat Oszuści znów zaatakowali

Oszuści znów zaatakowali

427
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu kilku mieszkańców powiatu sochaczewskiego odebrało telefon od osoby podającej się za funkcjonariusza Policji. Oszust podający się za mundurowego, wypytywał o ilość zgromadzonych środków pieniężnych.

Niektórzy usłyszeli też historię, że ich wnuk lub syn miał wypadek. Większość od razu zakomunikowała rozmówcy, że nie da się oszukać i kończyła rozmowę.

Niestety, inaczej zareagowała 81-letnia mieszkanka Sochaczewa. Seniorka po wysłuchaniu opowieści o wypadku drogowym i informacji, że jeśli nie przekaże pieniędzy, to jej syn trafi do więzienia, przekazała oszustom kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Prawdziwi policjanci nigdy nie informują osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli odbierzemy telefon i nasz rozmówca będzie przedstawiał się jako np. funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji czy prokurator, i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania przez nas na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy na nr 112. Jeżeli rozmówca proponuje ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112 czy 997- zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy na pewno rozłączyłeś poprzednią rozmowę, a najlepiej skorzystaj z innego aparatu telefonicznego – przypomina Agnieszka Dzik, rzecznik prasowy sochaczewskiej policji.

opr. jur

fot.pixabay