Strona główna Kultura Orientalne brzmienia

Orientalne brzmienia

425
0
PODZIEL SIĘ

 W Klubie Kontrast mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 19.00, koncert zespołu HuRaban, który zaprezentuje brzmienia ludowe z całego świata.

Zespół ten zawiązany został w Legnicy przez absolwentki wrocławskiej Akademii Muzycznej – Fabianę Raban (skrzypce, kontrabas, instrumenty orientalne) i Hannę Włodarczyk (gitarzystkę). W 2017 roku do składu dołączyła legnicka wokalistka, związana ze sceną modern rock i reggae – Monika Zapaśnik, również grająca na orientalnych instrumentach.

HuRaban aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata: bałkańską, żydowską, latynoską i polską, w oparciu o oryginalne tematy ludowe i moc orientalnych instrumentów. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary, używa orientalnych instrumentów, takich jak perska kamancha, którą wykorzystuje w polskich kujawiakach, a także energetyczne bębny obręczowe, egipską darbukę, riq, castagnet i tamborę.

Muzyka HuRabanu to niepowtarzalna kobieca energia połączona z wielką dbałością o profesjonalne wykonanie. Zespół, mimo skromnego 3-osobowego składu, dysponuje brzmieniem, jakiego nie powstydziłaby się orkiestra. HuRaban koncertuje głównie za granicą – w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Włoszech i Norwegii.

Zespół otrzymał Grand Prix „Tryton” na Festiwalu FAMA w Świnoujściu w 2018 roku i I miejsce na festiwalu „Mikołajki Folkowe 2018” oraz wyróżnienie dla Hanny Włodarczyk za „za autentyczną ekspresję sceniczną połączoną z wysokim warsztatem wykonawczym”.

Rezerwacja miejsc tel. (46) 863 07 68. Bilety 10 zł (w cenie kawa lub herbata).

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGmina nabywa grunty
Następny artykułRozrywka zamiast alkoholu