Strona główna Mazowsze O świętowaniu Wielkanocy

O świętowaniu Wielkanocy

420
0
PODZIEL SIĘ

W Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Pałacu w Sannikach w środę, 17 kwietnia, odbył się wieczór poświęcony świętowaniu Wielkanocy. Było radośnie i smakowicie. Goście zachwycali się nie tylko rękodziełem artystycznym, ale też wielkanocnym żurkiem.

O artystyczną oprawę wieczoru zadbała Jolanta Małczak, która wystąpiła razem ze swym wnukiem Adamem, grającym na gitarze. Sama artystka zaprezentowała obrazy i dekoracje świąteczne związane z Wielkanocą. Zwłaszcza imponująca była zajęcza rodzinka (tata, mama i dziecko) stojąca się ze święconka, a wykonana w całości z włóczki. Najmłodszym uczestnikom spotkania jednak najbardziej podobały się ptasie gniazda oraz smoki.

Dla maluchów Jolanta Małczak miała przygotowane trzy bajki o smokach oraz bocianie i możliwość obejrzenia wykonanych przez nią książek.

Starszych czekała prezentacja poezji i obrazów m.in. Chrytusa i autorskiej wersji Ostatniej Wieczerzy. Jolanta Małczak zaprezentowała też utwór o męce na krzyżu Chrystusa, który wywołał na słuchaczach ogromne wrażenie, spowodowane niezwykła plastycznością obrazu.

W przerwie występów na gości czekał wielkanocny żurek z jajkami, przygotowany przez Monikę Gadzińską, zajmującą się promocją Centrum, gospodarza imprezy. Był też świąteczny tort i ciasteczka.

W holu głównym Pałacu swoje świąteczne stroiki i dekoracje zaprezentowały wychowanki Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Załuskowie.

Piękna, upalna pogoda sprawiła, że część uczestników wykorzystując przerwę w prezentacjach, wybrała się na obejrzenie części pałacu i parku. Szczególnie zachwyca tam wielu zwiedzających Sanniki, pomnik grającego na fortepianie Fryderyka Chopina i zasłuchanej w nim guwernantki. Prezentowane dzieło jest autorstwa Bartłomieja Kurzei, rzeźbiarza, malarza i rysownika, którego dzieła są również w Sochaczewie.

BN

Fot. Bogumiła Nowak