Strona główna Iłów Niespełnione nadzieje od 25 lat

Niespełnione nadzieje od 25 lat

745
0
PODZIEL SIĘ

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kapturach od 25 lat oczekuje sali gimnastycznej. Niespełnione nadzieje od 25 lat, bo tyle lat czekają fundamenty, trudno jest zaspokoić w krótkim czasie.

Rzeczywiście Gmina sprzedała w otwartym przetargu dwie działki we Wszeliwach. Zaskakujące, że udało się to za pierwszym razem i po licytacji. Trzecią też sprzedamy w przetargu. Osobiście, wszystkie środki ze sprzedaży działek najchętniej skierowałbym na inwestycje w Kapturach. Będę o to zabiegał w przyszłości. Podejmę w możliwie krótkim czasie decyzję w sprawie remontu szkolnych łazienek. Dlaczego obecnie są w takim standardzie, trudno zrozumieć?

Chciałbym równo traktować wszystkie ośrodki i dlatego chcę szybko uzupełnić brakującą w Kapturach otwartą strefę aktywności (siłownia zewnętrzna).   Powinniśmy skorzystać z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”, bo w przyszłym roku tych pieniędzy może   być mniej. Złożymy więc wnioski na remonty i wyposażenie stołówek szkolnych i punktów wydawania posiłków, w tym w Kapturach.

Rozmowa z mieszkańcami na zebraniu odbytym w niedzielę 31 marca w Szkole była rzeczowa. Bardzo dziękuję za zaufanie i przyjęcie ze zrozumieniem moich zamierzeń. Budżet Gminy ma konkretne zadłużenie – około 8,7 mln złotych na koniec 2018 r. To dlatego nie możemy planować więcej inwestycji.

Rozpoczęta budowa sali sportowej w Brzozowie jest na etapie wstępnym, a jej koszt przekracza 5 mln zł. Mimo to, podejmujemy próby składania wniosków na różne przedsięwzięcia. Został złożony wniosek na drogę w Sadowie, dofinansujemy drogę powiatową. Będą składane też wnioski na inne drogi – w Kapturach, Olszowcu.

Ponadto już pozyskaliśmy środki na realizację programów rządowych, w tym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Klub Senior + (150 tys. zł). Na większość zamierzeń trzeba zabezpieczyć środki własne, a zadłużenie nas ogranicza. Proszę też rozumieć, że wójt jest organem wykonawczym i wykonuje zadania wg uchwał Rady Gminy. Nie mam zamiaru blokować jakiejkolwiek inwestycji, tym bardziej sali sportowej. Nie zamierzam też składać obietnic bez pokrycia.

Jan P. Kraśniewski

wójt Gminy Iłów