Ministranci opanują boiska

fot.pixabay

 W pierwszych dniach maja Sochaczew będzie współgospodarzem, razem z samorządem Skierniewic i przy wsparciu diecezji łowickiej, XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.

Do Sochaczewa przyjadą drużyny z całej Polski. W turnieju wystąpią m.in. reprezentanci archidiecezji: szczecińskiej, warszawskiej, częstochowskiej, łódzkiej, katowickiej, poznańskiej, gnieźnieńskiej, białostocka, lubelska, krakowska, gdańskiej oraz diecezji radomskiej, zamojsko-lubaczowskiej, łowickiej, ełckiej, kaliskiej, opolskiej, tarnowskiej, toruńskiej, kieleckiej.

Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (2007–2011), lektor młodszy (2003–2006), lektor starszy (1998–2002). W Sochaczewie rywalizować będą najmłodsi piłkarze (kategoria ministrant). Pozostali uczestnicy zagrają na obiektach sportowych w Skierniewicach.

W dniach 1 i 2 maja w naszym mieście wystąpi 42 drużyn, czyli ponad 400 sportowców. Młodzi piłkarze będą rywalizować w czterech obiektach sportowych: w halach szkół podstawowych nr 1, 4 i 6 oraz w chodakowskiej hali MOSiR przy ul. Chopina 101. Każdy mecz będzie trwać 2 x 7 minut bez zatrzymywania czasu. W środę, 24 kwietnia, w kramnicach miejskich odbędzie się oficjalne losowanie zespołów do grup. Pierwszego dnia turnieju, w środę, rozegrana zostanie faza grupowa. W czwartek zespoły, które zajmą po grach grupowych dwa pierwsze miejsca awansują do tak zwanego finału A, gdzie rozegrają drugą fazę turnieju „drabinką”, począwszy od meczów 1/8 finału. Rywalizacja o medale będzie się odbywać w hali Szkoły Podstawowej nr 4. Pozostałe drużyny drugiego dnia turnieju będą rywalizować w innych sochaczewskich obiektach, w finale B oraz C – mówi Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie,.

opr. es

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz