Strona główna Sport Medalowe strzelanie Mazowsza

Medalowe strzelanie Mazowsza

400
0
PODZIEL SIĘ

Znakomity okres ma za sobą łucznicza reprezentacja LKS Mazowsze Teresin. Medalowe miejsca w Mistrzostwach Polski mówią wszystko za siebie. To dowód na to, że łuczniczy Teresin wciąż tworzy krajową czołówkę w tej dyscyplinie sportu.

W zawodach rangi krajowego czempionatu wśród młodzieżowców i juniorek LKS Mazowsze Teresin nie pozostało bez medalu. Z rozegranych w Wilkowicach Mistrzostw Polski Teresin wraca z czterema krążkami. To wielki sukces, bo w prestiżowych zawodach wystartowało łącznie 195 najlepszych zawodniczek i zawodników z 33 klubów Polski. Ostatecznie, w niezwykle zaciętej rywalizacji brąz w kategorii młodzieżowców indywidualnie wystrzelała Małgorzata Maciągowska. Na trzecim stopniu podium stanął Michał Chojnacki w kategorii młodzieżowców w łukach bloczkowych, a trzeci wśród juniorów był także w „bloczkach” Daniel Chojnacki. Z kolei, drużyna juniorek w składzie: Natalia Skrok, Marta Narloch, Joanna Świerżewska i Dominika Gajda również zaliczyła strzelanie, które dało w efekcie trzeci stopień podium i tym samym brąz Mistrzostw Polski.

Miesiąc marzec zakończyliśmy bardzo udanymi Mistrzostwami Polski Juniorów młodszych. Po Wilkowicach, tym razem ze Zgierza nasi łucznicy wracają ze srebrem i brązem – nie kryje radości trenerka Katarzyna Klata. Tym razem srebrny krążek wywalczyła drużyna w składzie: Krystian Kryszkiewicz, Miłosz Olczak, Mateusz Nguyen i Sebastian Błaszczyk. Natomiast brązowe medale przywiozły kadetki: Maria Małolepsza, Alicja Zygmunciak, Aleksandra Rutkowska oraz Oliwia Dylik. – Teraz przed nami przygotowania do sezonu na torach otwartych – zapowiada trenerka Katarzyna Klata, medalistka olimpijska. Poza nią, kadrę szkoleniową LKS Mazowsze tworzą także Alicja Maciągowska i Ryszard Kowalski. Patrząc na formę ich podopiecznych, nie pozostaje nic innego, jak wierzyć w jeszcze lepsze, tym razem letnie rezultaty, już teraz trzymamy kciuki!

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrócili z medalami
Następny artykułQuiche z cukinią