Strona główna Kultura Letnie festiwale

Letnie festiwale

471
0
PODZIEL SIĘ

Po niezwykle udanym ubiegłorocznym cyklu festiwalu folklorystycznego i jazzowego szykuje nam się powtórka. Władze miasta zdecydowały, by imprezy kontynuować, co zapewne ucieszy publiczność.

I tak II Sochaczewski Festiwal Folklorystyczny rozpocznie się 23 czerwca koncertem Zespołu Folklorek z Sochaczewskiego Centrum Kultury i Zespołu Pieśni i Tańca Koderki z Łowickiego Centrum Kultury. Następne spotkanie 7 lipca i koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Festiwal zamknie 14 lipca koncert Zespołu góralskiego Trebunie Tutki, który z pewnością przypadnie do gustu wielu mieszkańcom.

Z kolei II Sochaczewski Festiwal Jazzowy, to aż cztery spotkania z muzyką. 28 lipca koncert słynnego zespołu Old Timers. W następnym tygodniu, 4 sierpnia koncert Wojciecha Karolaka Trio w składzie – Wojciech Karolak (organy Hammonda), Tomasz Grzegorski (saksofon tenorowy) i Arek Skolik (perkusja).

Kolejny koncert 11 sierpnia. Na scenie wystąpi Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia z koncertem The Best of Bossa Nova. Na finał festiwalu 18 sierpnia koncert Andrzeja Jagodzińskiego Trio w składzie – Andrzej Jagodziński, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski. Wszystkie festiwalowe koncerty odbywają się na Placu Kościuszki o godzinie 19.00. W przypadku złej pogody koncerty w Kramnicach Miejskich.

BN

fot.pixabay