Strona główna Młodzieszyn Kto wyrzucił lekarstwa?

Kto wyrzucił lekarstwa?

711
0
PODZIEL SIĘ

Jak na razie policja nie ustaliła, kto wyrzucił opakowania z rosyjskim Oksykortem. Zgłoszenie o tym dziwnym znalezisku do posterunku policji w Młodzieszynie przekazał Urząd Gminy Młodzieszyn.

– Policja ustaliła, że opakowania leków znalazły się na terenie jednej z puszczonych posesji na terenie gminy Młodzieszyn. Do akcji zaangażował się również wydział kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik z biura prasowego KPP w Sochaczewie.

Do tej pory policja nie ustaliła, kto wyrzucił opakowania z Oksykortem, ale przypuszczalnie może to być jakiś hurtownik, który chciał się pozbyć przeterminowanych leków lub też ktoś, kto nie miał zezwolenia na handel i również je wyrzucił.

Dzielnicowy z Młodzieszyna z własnej inicjatywy ustalił, że wspomniana nieruchomość z pustostanem należy do osoby nieżyjącej. Terenem tym ktoś się teraz opiekuje. I w związku z tym policja zwróciła się do tej osoby o objęcie nadzorowanej przez nią nieruchomości większą kontrolą. Planujemy też w tym miejscu zwiększyć ilość patroli i częściej tam sprawdzać, czy nie ma dzikich wysypisk – dodaje Adnieszka Dzik.

Na razie teren z wyrzuconymi opakowaniami Oksykortu został starannie uprzątnięty, jak poinformowała rzeczniczka KPP,   przez pracowników urzędu gminy Młodzieszyn. Zobowiązano też osobę nadzorującą teren posesji o ogrodzenie nieruchomości, by uchronić ją przed dewastacją i podobnymi aktami wandalizmu.

BN

Fot. UG Młodzieszyn