Strona główna Sport Kacper Zygmunciak mistrzem Mazowsza

Kacper Zygmunciak mistrzem Mazowsza

626
0
PODZIEL SIĘ

Znakomita atmosfera, wysoki poziom sportowy, a co najważniejsze – dwa medale reprezentantów powiatu sochaczewskiego. XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców, to już historia. Jakże jednak piękna, takich zawodów pozazdrościć nam może nawet cała Polska.

Mistrzem województwa mazowieckiego na dystansie 1500 w kategorii rocznika 2014 został Kacper Zygmunciak, niezwykle utalentowany lekkoatleta, trenujący pod okiem szkoleniowca Zenona Grąbczewskiego w OKS „Skra” Warszawa o/Sochaczew. Na co dzień uczeń sochaczewskiej SP nr 1. Kacper najpierw zaznaczył swą obecność w trójce zapalającej olimpijski znicz podczas ceremonii otwarcia, a niedługo potem, po prostu zrobił swoje i wygrał bieg w kategorii U15. Przed rokiem wywalczył tu wicemistrzostwo, teraz poczynił więc znaczący krok wprzód i był najlepszy.

Brawa należą się również srebrnej medalistce Paulinie Włodarczyk, zresztą trenującej w jednej sekcji „Skry” z Kacprem Zygmunciakiem. Dla młodziutkiej uczennicy SP nr 4 w Sochaczewie to również bardzo duży sukces, startowała na dystansie 800 m wśród dziewcząt urodzonych w 2007 roku i zanotowała fantastyczny start. Co więcej, w pierwszej szóstce innych kategorii także znaleźli się reprezentanci naszego powiatu. A to oznacza, że wywalczyli oni awans do Mistrzostw Polski w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców. Te, odbędą się na tych samych malowniczych, aczkolwiek bardzo wymagających trasach im. Roberta Lewandowskiego w Kamionie. Najlepsi w kraju wystartują tu w piątek, 26 kwietnia br. Poza Kacprem i Pauliną pobiegną w nich także – Wiktor Sot z SP Kozłów Biskupi (5 miejsce w roczniku 2006 na 1000 m), Weronika Lewandowska z SP Wymysłów (5 miejsce w roczniku 2003 na 1000 m) oraz Michał Zaręba z sochaczewskiego Iwaszkiewicza (6 miejsce wśród szkół ponadpodstawowych na 2000 m).

W mazowieckich igrzyskach uczestniczyło blisko 1000 zawodników i zawodniczek, ścigających się w 12 kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się niezwykle sprawnie, w czym duża zasługa organizatorów. Wśród nich są: Szkolny Związek Sportowy Warszawy i woj. Mazowieckiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie – rejon Sochaczew, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy w Młodzieszynie, SP im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie oraz SP im. Stanisława Grzmota – Skotnickiego w Młodzieszynie.

Zebranych podczas igrzysk mazowieckich powitała Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, wraz z Mirosławem Domińczakiem, prezesem PSZS w Sochaczewie. Oficjalnie XXI MIMSz wspólnie otworzyli – Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, honorowy przewodniczący komitetu organizacyjnego oraz Jan Dorosiewicz – prezes Warszawsko-Mazowieckiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody z mikrofonem poprowadził Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa, zaś nad całością przedsięwzięcia czuwał Zenon Grąbczewski, sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Wśród honorujących medalami najlepszych sportowców była m.in. Marzena Cichy, dyrektor szkoły w Kamionie. Startującym kibicowali także samorządowcy z ościennych powiatów, sekretarze Rejonowych Szkolnych Związków Sportowych – Radomia, Legionowa, Ciechanowa, Siedlec, Ostrołęki, Warszawy, Płocka i Sochaczewa.

Bardzo cieszę się z dobrych startów reprezentantów szkół z terenu naszego powiatu. Serce się raduje, że w Kamionie wystartowało tak liczne grono najlepszych biegaczy przełajowych z całego Mazowsza. Teraz trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki naszych zawodników i zawodniczek w krajowym czempionacie – mówi starosta Jolanta Gonta, która przez cały czas przypatrywała się wojewódzkiej rywalizacji.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUczniowska pielgrzymka
Następny artykułBZURA ZNOWU LIDEREM