Strona główna Bez kategorii JEST UMOWA NA STADION

JEST UMOWA NA STADION

477
0
PODZIEL SIĘ

Przed nami drugi etap przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej, polegający m.in. na wymianie płyty głównej boiska i powstaniu sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej. Przedsięwzięcie warte 5,84 miliona złotych zostanie ukończone do końca października 2019 roku.

 W środę 3 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji burmistrz Piotr Osiecki podpisał z Robertem Burzyckim – wiceprezesem zarządu firmy Tamex, umowę na przebudowę stadionu przy ulicy Warszawskiej. – Chyba żaden z naszych projektów inwestycyjnych nie był tak szeroko konsultowany z przyszłymi użytkownikami obiektu. Po pierwszym etapie, polegającym na przebudowie trybun, w tym roku przystępujemy do kolejnego zadania związanego między innymi z powstaniem nowej płyty głównej boiska i bieżni lekkoatletycznej. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji będzie firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma z bardzo dużym doświadczeniem, co daje nam gwarancję rzetelnej i sprawnej realizacji inwestycji – mówił przy podpisywaniu umowy Piotr Osiecki.

Decydujące wsparcie

Sama inwestycja, jak zaznaczył burmistrz, nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie posła Macieja Małeckiego. To dzięki jego staraniom miastu udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w wysokości blisko 2,6 miliona złotych. Przy okazji burmistrz podziękował również radnym, którzy na ostatniej sesji zdecydowali się na przeznaczenie dodatkowych środków na realizację, dzięki czemu można było podpisać umowę z wykonawcą.

To bardzo ważny dzień dla sportu w Sochaczewie. Moim marzeniem było to, żeby stadion dogonił, albo przegonił inne części miasta, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Przyznam, że i mi się zdarza korzystać z tego obiektu. Wielokrotnie przychodzę tutaj biegać rano. Dlatego szczególnie cieszę się, że powstanie nowa, nowoczesna bieżnia – powiedział podczas spotkania poseł Maciej Małecki.

Z kolei Robert Burzycki, wiceprezes firmy Tamex, zaznaczył, że rozpoczynająca się inwestycja to zadanie wielowymiarowe: – To bardzo zaawansowana technologicznie inwestycja, która obejmuje prace przygotowawcze, ziemne, sanitarne, instalacje elektryczne, drenaże. Pomimo że mamy duże doświadczenie, liczymy się z trudnościami w wykonaniu zadania.

Stadion marzeń

Przypomnijmy, że w ramach zaplanowanych prac zlikwidowana zostanie trybuna ziemna znajdująca się po wschodniej stronie stadionu. Przebudowana będzie główna płyta boiska (8832 m kw.). Plan przewiduje również ułożenie naturalnej murawy, wyznaczenie linii do gry w rugby i piłkę nożną, montaż piłkochwytów, budowę rzutni do pchnięcia kulą, skoczni w dal i wzwyż oraz budowę sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchni syntetycznej. Na obszarze całego stadionu zostanie wybudowany system drenażowy. Jego zadaniem będzie   odprowadzanie wód opadowych z boiska i bieżni do specjalnych zbiorników retencyjnych na deszczówkę. Zgromadzona w niej woda posłuży do nawadniania płyty w okresie suszy.

W ramach inwestycji planowany jest równie montaż nowej bramy oraz furtki przy wejściu głównym na stadion. Do tego dojdą chodniki (1524 m kw.), nowa droga wewnętrzna i miejsca parkingowe (1389 m kw.) oraz oświetlenie całego terenu wraz z płytą główną boiska.

Licząc koszty zakończonego już pierwszego etapu, związanego z budową trybuny dla blisko tysiąca kibiców, oraz startującego właśnie drugiego etapu, w latach 2018-2019 na modernizację stadionu przy ul. Warszawskiej miejski samorząd wyda prawie 8,7 miliona złotych.

opr. Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBZURA ZNOWU LIDEREM
Następny artykułStrażackie podsumowania