Strona główna Sport Grali młodzi

Grali młodzi

481
0
PODZIEL SIĘ

W Łodzi 4 kwietnia odbyły się dwa ważne coroczne turnieje brydża młodzieżowego: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Piast Feliksów był reprezentowany prze bardzo liczną, bo 44 – osobową grupę młodych zawodników.

W pierwszym turnieju w stawce 41 par do lat 15 bardzo dobry wynik osiągnęli Piotr Pyrak i Jakub Zatorski zajmując drugie miejsce. Karolina Kamelak i Aleksandra Abka zajęły 11 miejsce.

Doskonale zaprezentowała się liczna grupa „narybku” brydżowego „Piasta”. W klasyfikacji do lat 13 zajęli osiem czołowych miejsc: 1. Wrzesiński Dominik i Wrzesiński Mateusz, 2. Wiktoria Kwaśna i Alicja Wróblewska, 3. Julia Gala i Bartłomiej Gala, 4. Wiktoria Ciura i Martyna Gmurek, 5. Maciej Godlewski i Mateusz Jakkubowski, 6. Łukasz Wężowski i Bartosz Kowalski, 7. Adam Rutkowski i Karol Sejdak, 8. Antoni Nowak i Filip Komendarek

W klasyfikacji szkół 4 miejsce zajęła SP w Wymysłowie, 5 miejsce SP w Kątach i 6 – SP nr 3 w Sochaczewie

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 1 miejscu turniej (31 par) zakończył Jakub Dziuba z partnerem Albertem Grochowskim (AZS UW) na 8 Karolina Kowalska i Kamila Kiraga, na 12 Dominik Florczak i Robert Liszewski. Wszyscy wymienieni uzyskali awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Starachowicach 7-11 maja.

Tomasz Kopka

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFinały za nami
Następny artykułCzas na projekt tunelu