Strona główna Sport Finały za nami

Finały za nami

389
0
PODZIEL SIĘ

 Wiele ciekawych rzeczy działo się na parkiecie chodakowskiej hali sportowej. W miniony weekend po raz ostatni do boju stanęli siatkarze uczestniczący w 25 edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Już mecze, a właściwie mecz o siódme miejsce zaskoczył swoim wynikiem. Wolne Elektrony oddały pierwsze spotkanie walkowerem, a drugą potyczkę przegrały z Piastem Feliksów 0:3.

Rozstrzygnięcie rywalizacji o piąte miejsce też była niespodzianką. Najsłabszy po rundzie zasadniczej Teresin znacznie poprawił skuteczność. Dwukrotnie ograł sochaczewskiego Volleya i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Mecz o brąz też trzymały w napięciu. Pierwsze spotkanie wygrał 3:2 Ogrodnik i fakt ten chyba zbyt rozluźnił sochaczewian, którzy w rewanżu praktycznie nie podjęli walki z Mostem. Gładko przegrali 0:3 i zajęli najbardziej nie lubiane przez sportowców miejsce, a z brązu cieszyła się drużyna z Wyszogrodu.

Pierwszy finałowy mecz wygrała najlepsza drużyna fazy zasadniczej. Siatkarz Stare Babice wygrał 3:2 z Volley Team Płock. W rewanżu młodzież z miasta Orlenu wyszła na parkiet mocno zmobilizowana i gładko wygrała 3:1. Po ostatniej piłce Volley Team zatańczył radośnie na parkiecie i nie ma się temu co dziwić. Przecież został najlepszą drużyną jubileuszowej edycji ALPS.

Po meczu jeden z zawodników ze Starych Babic zapytany czy za rok zagrają? Odpowiedział z uśmiechem, że tak. Gdyż rok temu byli trzeci, w tym drudzy … to z pewnością w przyszłym zajmą pierwsze miejsce, czego im życzę.

ET

Fot.Tomasz Ertman

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLiga deblowa
Następny artykułGrali młodzi