Strona główna Kultura Finał konkursu wielkanocnego

Finał konkursu wielkanocnego

662
0
PODZIEL SIĘ

W Galerii Trakt w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie 28 marca został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny dla dzieci na Najładniejszą Kartkę i Ozdobę Świąteczną. Grand Prix zdobyła Róża Siemieniec z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola” w Sochaczewie.

 W tym roku na konkurs wpłynęło aż 340 prac ze wszystkich szkół w Sochaczewie i powiecie sochaczewskim. Jury konkursu doceniając wysoki poziom i różnorodność prac, bogactwo pomysłów przyznało blisko 30 nagród w czterech kategoriach. Najważniejszym kryterium był pomysł i samodzielne wykonanie pracy przez uczestnika.

W kategorii przedszkola i klasy zerowe pierwszą nagrodę za ozdobę zdobyła Julia Sitkiewicz z Przedszkola Gminnego w Iłowie, drugą Zofia Szulc z SP w Iłowie, a trzecią Zuzanna Szymańska z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie. W tej samej grupie najlepiej oceniona została kartka Róży Siemieniec z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola w Sochaczewie. Drugie miejsce przypadło Alicji Miedzińskiej z Niepublicznego Przedszkola Promyk w Sochaczewie, a trzecie Wojtkowi Stańczykowi z SCK Boryszew. Wyróżnienie za ozdobę otrzymał Kuba Staniszewski z SP w Iłowie (oddział przedszkolny) i za kartkę Bartosz Augustyniak z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Sochaczewie.

W drugiej kategorii, czyli w kasach I – III bezkonkurencyjna była ozdoba Marty Kryczki z SP nr 7 w Sochaczewie. Drugie miejsce zdobył Franek Tomaszewski z SP w Kątach, a trzecie Mateusz Simiński też uczeń z Kąt. Najładniejszą kartkę wykonała Kaja Roznowska z SP w Wyczółkach, przed Leną Śliwińską z SP nr 7 w Sochaczewie i Marysią Stawicką z Pracownii ,,Plastek” w SCK. Wyróżnienia otrzymali Gabriela Zwolińska z SP w Kurdwanowie (za ozdobę) i Iga Kubiszewska z SP nr 6 w Sochaczewie (za kartkę).

W klasach IV-VI za wykonanie ozdoby najwyżej oceniono Milenę Wajdę z SP nr 3 w Sochaczewie. Na drugiej pozycji znalazła się Barbara Kubiak z SP w Kurdwanowie, a na trzeciej Dominik Siemiańczyk z SP nr 2 w Sochaczewie. Najładniejsze kartki wykonali – Oliwia Pankowska z SP nr 2 w Sochaczewie, Julia Trzcińska z Pracowni ,,Plastek” w SCK i Oliwia Siewiera. Przyznane zostały trzy wyróżnienia – za najładniejszą ozdobę Klaudii Biegańskiej z SP w Kozłowie Szlacheckim i Janowi Dudkowi z SP nr 4 w Sochaczewie. Za najlepszą kartkę Igorowi Sałacińskiemu z SP nr 7 w Sochaczewie.

W ostatniej grupie, najstarszej – klasy VII-VIII i gimnazjum najwyżej oceniona została ozdoba Marty Flakowskiej z SP nr 7 w Sochaczewie, a była to jedyna nagroda w tej grupie. Natomiast pierwszą nagrodę za kartkę zdobyła Izabela Skóra z SP w Kątach, na drugiej pozycji znalazła się Julia Golec z SP nr 6 w Sochaczewie, a na trzeciej Amelia Michalak z SP nr 6 w Sochaczewie.

Na koniec wręczono Grand Prix Róży Siemieniec – za kartkę do druku na cele SCK. Jej praca zdobyła największe uznanie jury.

BN

Fot. SCK

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa początek walkower
Następny artykułObrazy wytkane nitką