Strona główna Teresin Doczekali się chodnika

Doczekali się chodnika

559
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy szczególnie Granic i Paprotni mogą odetchnąć z ulgą. Po latach wreszcie pojawił się chodnik wzdłuż ulicy Krańcowej.

Do tej pory piesi, wśród których przeważa grono uczniów idących do i ze Szkoły Podstawowej w Paprotni, nie mogli czuć się wystarczająco bezpiecznie. Niezadowoleni byli też kierowcy.

Teraz sytuacja zmieni się na korzyść obu grup. – Ten chodnik był tu niezwykle potrzebny, codziennie, gdy moje dzieci wychodziły na lekcje, albo z nich wracały modliłam się, by nic im się nie stało. Teraz będę spokojniejsza – mówi jedna z mieszkanek Granic. Gminna inwestycja kosztowała blisko 140 tys. zł, jej wykonawcą była firma Drog-Bed. Wybudowanie chodnika wzdłuż ul. Krańcowej nie zmienia jednak faktu, że zarówno piesi, a szczególnie kierowcy nadal zobowiązani są, by dostosowywać się do przepisów drogowych, a sama ulica – już bez pieszych – absolutnie nie może stać się polem do testów z prędkości jazdy. A takie przypadki, chyba z uwagi na spory fragment prostego odcinka drogi, miały tu niejednokrotnie miejsce.

odol