Strona główna Sochaczew miasto Do trzech razy sztuka

Do trzech razy sztuka

609
0
PODZIEL SIĘ

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w tym tygodniu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miasta wybuduje amfiteatr w miejscu istniejącej na Podzamczu muszli koncertowej.

Będzie to już trzecie podejście do tej inwestycji. Dwa pierwsze zakończyły się niepowodzeniem. Powodem były zbyt wysokie oferty składane przez ewentualnych wykonawców. W pierwszym przetargu za budowę amfiteatru wykonawca zażądał około 13 milionów złotych, a w drugim 16 728 000 zł.

Tym razem może się jednak udać, ponieważ na zlecenie miasta projektant amfiteatru dokonał zmian w jego projekcie technicznym. Polegają one na wyłączenie z zakresu przewidzianych prac niektórych elementów, które można będzie np. wykonać za rok czy dwa. Jak zapewniają miejscy urzędnicy zmiany nie wpłyną na funkcjonalność samego amfiteatru.

Natomiast rezygnacja z niektórych rozwiązań, według wstępnych szacunków, pozwoli zredukować koszt inwestycji

Dodajmy, że ogłoszenie przetargu na budowę amfiteatru stało się możliwe dzięki decyzji radnych, którzy zgodzili się na zmiany w tegorocznym budżecie i w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Przypomnijmy, że burmistrz Piotr Osiecki zaproponował, aby oprócz 4,1 mln zł odłożonych w tegorocznym budżecie, wydzielić w Wieloletniej Prognozie Finansowej dodatkowe 7,5 mln ze środków zabezpieczonych na inwestycje 2020 roku.

Ostatecznie za zmianami budżetu i WPF opowiedzieli się radni Sochaczewskiego Forum Samorządowego i PiS natomiast opozycja wstrzymała się od głosu.

Radni Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjni Samorządowcy wstrzymując się od głosu tak naprawdę powiedzieli tym projektom twarde nie. Zrobili tak, mimo iż nie chcieliśmy na te inwestycje zaciągać nawet złotówki kredytu. Pieniądze na te zadania są. Na budowę amfiteatru miasto zdobyło ponad 3,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Tym bardziej chcę podziękować jedenastce radnych z Sochaczewskiego Forum Samorządowego i PiS głosujących „za”. Dzięki ich głosom nie będziemy musieli oddawać dofinansowania, nie stracimy setek tysięcy złotych już wydanych na dokumentacje projektowe i mam nadzieję z powodzeniem zakończymy inwestycje w 2020 roku. – skomentował postawę opozycyjnych radnych Piotr Osiecki.

Jerzy Szostak

Fot.: UM Sochaczew