Strona główna Sochaczew miasto Czystsze powietrze nad miastem

Czystsze powietrze nad miastem

410
0
PODZIEL SIĘ

 W ciągu ostatnich kilku lat miejski samorząd przeznaczył kilkadziesiąt milionów złotych na poprawę stanu środowiska na terenie Sochaczewa. Jeżeli do tego dodamy środki wydane na ten cel w poprzednich kadencjach, to kwota ta sięgnie kilkuset milionów złotych.

Jednak miasto nie zwalnia tempa i już wkrótce – jak wynika z naszych informacji – sięgnie po kolejne środki na działania proekologiczne.

Otóż 19 kwietnia powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie wykona projekt programu ograniczenia niskiej emisji dla Sochaczewa. Sam dokument ma być gotowy pod koniec sierpnia.

Będzie on uzupełnieniem dwóch przyjętych już strategicznych programów. Są nimi miejski Plan Gospodarki Niskoemisyjnej oraz założenia do planu zaopatrzenia miasta w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe. To właśnie dzięki nim miasto mogło już pozyskać środki na poprawę stanu środowiska oraz sporządzać kolejne wnioski o przyznanie dotacji na realizację zawartych w nich pomysłów. A ich koszt ocenia się wstępnie na 77 milionów złotych.

jur

fot.pixabay