Strona główna Iłów Audytor już wyruszył

Audytor już wyruszył

430
0
PODZIEL SIĘ

 Od 2 kwietnia na terenie gminy rozpoczęły się wizje lokalne nieruchomości dokonywane przez specjalnego audytora. Są one wstępem do realizacji projektu na wymiany kotłów i instalacji w ramach podpisanych umów z projektu Odnawialnych Źródeł Energii, dofinansowanych ze środków unijnych. Audytor energetyczny wysłany przez firmę Globaleco wyposażony jest w odpowiednie upoważnienie od władz gminy, dające mu możliwość wykonywania pracy na terenie gminy Iłów. Po wykonaniu audytu, ruszy montaż urządzeń zgodnie z wytycznymi.

Mieszkaniec, który wnioskował o wymianę instalacji, powinien być przygotowany na niezbędne wydatki wynikające z przygotowania dokumentacji technicznej. Świadectwo Charakterystyki Energetycznej Budynku wraz z projektem kotła to koszt 400 złotych brutto. Natomiast projekt dodatkowej instalacji z OZE (fotowoltaika, kolektory słoneczne, powietrzne pompy ciepła do ciepłej wody) – za każdy z tych elementów 200 złotych brutto.

Gmina informuje, że w sytuacji nieotrzymania dofinansowania opłata za świadectwo energetyczne i projekt OZE nie będą zwrócone. To koszty operacyjne za wykonane prace.

BN

fot.pixabay