Strona główna Kronika kryminalna Areszt za posiadanie środków odurzających

Areszt za posiadanie środków odurzających

830
0
PODZIEL SIĘ

Zatrzymaniem pięciu osób zakończyły się działania sochaczewskich operacyjnych. Zabezpieczono prawie 250 gramów środków odurzających – w tym marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego ustalili, że kilku mieszkańców Sochaczewa posiada środki odurzające. Podejrzewali, że niektórzy z nich udzielali ich osobom małoletnim. W ubiegłym tygodniu przystąpiono do realizacji.

Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany na ulicy w Kozłowie Biskupim. 22 – latek miał przy sobie marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. Podczas przeszukania, w jego domu znaleziono kolejne porcje marihuany, a także 2,5 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową, wagę elektroniczną i prawie 1,5 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W tym samym czasie, policjanci weszli do mieszkań 19 – letniej kobiety i 22 – latka. Podczas przeszukania jej domu zabezpieczono amfetaminę, natomiast mężczyzna posiadał 30 gramów marihuany. Tego samego dnia zatrzymano 18 – latkę posiadającą amfetaminę. Dzień później zatrzymano 24 – latka za posiadanie marihuany.

Pierwszy z zatrzymanych został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał siedem zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości środków odurzających, udzielania narkotyków, w tym również osobie małoletniej. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd przychylił się do wniosku o zastosowaniu wobec podejrzanego środka odurzającego w postaci tymczasowego aresztu.

19 – letnia mieszkanka Sochaczewa oraz 22 – latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najmłodsza z zatrzymanych, 18 – latka usłyszała siedem zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających i udzielania ich osobom małoletnim. Ostatni z zatrzymanych odpowie za posiadanie narkotyków. Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.policja