Strona główna Sport 11 medali dla naszych

11 medali dla naszych

538
0
PODZIEL SIĘ

Pół tysiąca młodych sportowców z pięciu powiatów (sochaczewski, warszawsko-zachodni, pruszkowski, grodziski, żyrardowski) stanęło na starcie miedzy powiatowych indywidualnych biegów przełajowych w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców, które odbyły się 29 marca w Kamionie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie wspólnie ze SZS woj. Mazowieckiego objęło patronat nad znakomicie zorganizowanymi zawodami przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Gminę Młodzieszyn i SP Kamion. Dzieci i młodzież walczyli o awans do Igrzysk Mazowieckich, które na tych samych trasach im. Roberta Lewandowskiego zostaną rozegrane już w piątek 5 kwietnia. Będzie to wojewódzkie święto lekkoatletyki. Wówczas do Kamiona przyjadą najlepsi przełajowcy z mazowieckich szkół. Będą to również eliminacje, tym razem do Mistrzostw Polski w przełajowych biegach indywidualnych.

Tymczasem w zawodach międzypowiatowych do biegów wojewódzkich zakwalifikowała się najlepsza dwunastka zawodników z każdego biegu. Co bardzo cieszy, wśród medalistów na podium mamy też uczniów i uczennice z terenu powiatu sochaczewskiego. Oto oni:

Szkoły podstawowe

800 m dziewcząt ur. 2007 – 2.Paulina Włodarczyk (SP 4 Sochaczew)

1000 m chłopców ur. 2006 – 2.Wiktor Sot (SP Kozłów Biskupi)

1000 m dziewcząt ur. 2004 – 3.Wiktoria Frank (SP 1 Sochaczew)

1000 m dziewcząt ur. 2003 – 2.Weronika Lewandowska (SP Wymysłów), 3.Kinga Burzyńska (SP 7 Sochaczew)

1500 m chłopcy ur. 2004 – 1.Kacper Zygmunciak (SP 1 Sochaczew)

Szkoły ponadpodstawowe

dziewczęta: 2.Aleksandra Stępień (ZSR CKU Sochaczew), 3.Aleksandra Pietruszka (ZSO Sochaczew)

chłopcy: 1.Mateusz Zaręba (ZS im. Iwaszkiewicza), 2.Jan Wierzbicki (ZSO Sochaczew), 3.Daniel Nosarzewski (ZS im. Iwaszkiewicza).

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie