Strona główna Nowa Sucha Złoci jubilaci z medalami

Złoci jubilaci z medalami

614
0
PODZIEL SIĘ

Jak, co roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowej Suchej odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom, które przeżyły ze sobą 50 lat.

W tym roku uroczystość odbyła się 5 marca w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej. Każdy z zasłużonych małżonków otrzymał Medal Prezydenta RP. Dekoracji jubilatów w imieniu prezydenta dokonał Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha. Gratulacje składali również Mariusz Mikulski, przewodniczący rady gminy oraz Anna Zatorska-Janiak, zastępca kierownika USC. Uroczystość uświetnił występ uczniów z SP z Kozłowa Szlacheckiego. Pamiątkowe medale otrzymali małżonkowie: Maria i Roman Bytniewscy, Barbara i Ryszard Filanowscy, Teresa i Stanisław Gałuszewscy, Anna i Tadeusz Grzelakowie, Janina i Marian Grzywaczowie, Honorata i Włodzimierz Jaskółkowie, Wanda i Ryszard Jaworscy, Elżbieta i Henryk Kordziowie, Jadwiga i Wiesław Kuśmirkowie, Ewa i Adam Majewscy, Teresa i Jan Malinowscy, Zofia i Ireneusz Modrakowie, Maria i Kazimierz Pruszyńscy, Gabriela i Emilian Rogalowie, Marianna i Marian Stańkowscy, Marianna i Marian Staszewscy oraz Elżbieta i Zygmunt Trzcińscy. Z różnych przyczyn nie wszystkie zaproszone pary mogły uczestniczyć w tej uroczystości. Tym osobom medale zostaną wręczone indywidualnie w późniejszym czasie.

Uroczystość jubileuszu długoletniego pożycia par małżeńskich organizowana jest w gminie, co roku. W związku z tym USC zwraca się z prośbą do małżonków, którzy w tym roku obchodzić będą 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego oraz ich rodzin o zgłaszanie tego faktu osobiście w siedzibie USC w Nowej Suchej lub telefonicznie (46) 861 20 51 wew. 39.

Oprac. BN

Fot. USC Nowa Sucha