Strona główna Młodzieszyn Zebrali ponad ćwierć miliona

Zebrali ponad ćwierć miliona

484
0
PODZIEL SIĘ

Podsumowane zostały wyniki zbiórki w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce w czasie tego finału Fundacja WOŚP zebrała 175 938 717,56 zł. W tej kwocie jest ponad ćwierć miliona udziału Powiatowego Sztabu Orkiestry z Hufca ZHP w Sochaczewie.

– Jak co roku 8 marca ogłoszono ostateczny wynik zbiórki w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kwoty ponad 175 mln zł przyczynił się też nasz sochaczewski sztab, który w tym roku w powiecie sochaczewskim zebrał 251 484,54 zł. To bardzo dużo, jak na nasze skromne możliwości. W całym terenie, bo nie tylko w Sochaczewie, na ulicach kwestowało 300 wolontariuszy, a cały dochód z tegorocznego finału WOŚP wspomoże leczenie pacjentów specjalistycznych szpitali dziecięcych – mówi Anna Wasilewska z Hufca ZHP Sochaczew.

Do końcowej tak wysokiej sumy, jak zaznacza, oprócz kwesty ulicznej i imprez zamkniętych w szkołach, w dużej mierze przyczyniły się m.in. kwoty z radiowej i internetowej licytacji. Z tych aukcji zebrano około 24 tys. zł. Z samego złotego serduszka z numerem 89 w trakcie jego licytowania uzyskano 71 tys. zł. Do puszek wolontariuszy trafiły też waluty obce ze wszystkich kontynentów, a także złota i srebrna biżuteria.

Wśród zbierających do puszek były wszystkie szkoły z terenu powiatu sochaczewskiego i urzędy gmin, które też włączyły się do akcji. Wśród nich tradycyjnie najbardziej dynamiczny był Urząd Gminy w Młodzieszynie, który zorganizował wielki koncert z licznymi atrakcjami. Sam sztab młodzieszyński zebrał w tym roku prawie 15 tys. zł.

­– Dziękujemy za wspólne granie wszystkim, którzy nas wspierali – wolontariuszom, instytucjom, stowarzyszeniom, szkołom, lokalnym firmom, artystom, mieszkańcom i wszystkim darczyńcom. Pomimo tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku 27 Finał był fantastyczny i cudownie przyjęty przez ludzi. Dziękujemy za każdy wzruszający gest z waszej strony, wszystkie rozmowy i maile ze słowami wsparcia, kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Dziękujemy za wasz ogromny żar i ochotę, aby razem z nami dalej grać. Ten rok był rekordowy w naszych zbiórkach na WOŚP. Zebraliśmy najwięcej w naszej historii – dodaje Anna Wasilewska.

Jak zaznacza, ruszają już przygotowania do kolejnego finału za rok. Sztab WOŚP liczy na to, że w przyszłym roku uda się utrzymać ten dobry wynik.

BN

Fot. UG Młodzieszyn

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowalcz o dotację
Następny artykułBłyskawiczne szachy