Strona główna Powiat Zaproszenie na świąteczny kiermasz

Zaproszenie na świąteczny kiermasz

697
0
PODZIEL SIĘ

Do świąt wielkanocnych jeszcze mamy trochę czasu. Akurat tyle, by się właściwie do nich przygotować, skompletować wszelkie niezbędne tradycyjne artykuły dekoracyjne. Okazją do tego będzie niewątpliwie kiermasz świąteczny „Wielkanoc na Mazowszu” organizowany corocznie w Niedzielę Palmową przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Hotelem Chabrowy Dworek.

W tym roku będzie to druga niedziela miesiąca, przypadająca 14 kwietnia. Od poniedziałku, 4 marca, rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń wszystkich chętnych twórców i wystawców, pragnących zaprezentować i podzielić się swoimi pracami.

W roku liturgicznym najważniejszym, szczególnie celebrowanym świętem jest Wielkanoc. Jak każde polskie święto, obrosła tradycją, wyjątkowości dodaje jej pora roku, w której ją obchodzimy, charakteryzują ją soczyste, świeże kolory, jakby ukryła się tu sama wiosna, czekająca aż skończy się zima. To święto przesycone bogatą obrzędowością jest połączone z głęboką duchowością. Towarzyszy mu m.in. palma wielkanocna, koszyczek na święconkę z białą serwetką i oczywiście pisanki. Kiermasz w Chabrowym Dworku ma na celu kultywowanie pięknych tradycji i zwyczajów świąt wielkanocnych, dziedzictwa kulturowego, a także kulinarnego Ziemi Sochaczewskiej i całego Mazowsza. Sprzyjać ma i pogłębiać integrację lokalnej społeczności, promować rodzimych twórców kultury i rękodzieła, produkty regionalne oraz produkty tutejszego rolnictwa ekologicznego. Ta impreza wystawienniczo-promocyjna doskonale wpisuje się w okres przedświąteczny, kiedy przygotowujemy się, by jak najlepiej przeżyć Wielkanoc.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu osoby, które własnoręcznie wykonują różnego rodzaju dekoracje i ozdoby świąteczne, bardziej lub mniej tradycyjne cudeńka, które wykorzystać można do dekoracji koszyczka ze święconką lub świątecznego stołu i domu. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy tworzą palmy, kartki świąteczne, wykonane różnymi technikami pisanki, koronkowe i haftowane serwety, woskowe kogutki, kurki, baranki i zajączki oraz, oczywiście koszyczki i inne wyroby z wikliny, a także biżuterię, rzeźby w drewnie, wyroby kowalskie, wyroby cukiernicze i wiele innych ręcznie wykonanych przedmiotów.

Zapisy odbywać się będą od 4 marca (poniedziałek) do 8 kwietnia (poniedziałek do godziny 15.00), zgłaszać należy się osobiście lub telefonicznie do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, tel.: 46 864 18 30.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpektakl dla pań
Następny artykułPrzymiarki do parku