Strona główna Teresin Wyruszymy z Niepokalanowa

Wyruszymy z Niepokalanowa

498
0
PODZIEL SIĘ

Znany jest termin tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w gminie Teresin. W piątek, 5 kwietnia rozpocznie się ona mszą świętą o godzinie 20.00 w Bazylice w Niepokalanowie.   Potem wierni przejdą w samotności, w ciszy, w modlitwie ponad 43 km i wrócą do Niepokalanowa.

Jak informują koordynatorzy, od godz. 19.30 będzie okazja do nabycia pakietów startowych. Tegoroczna trasa wiedzie z Niepokalanowa przez: Piasecznicę, Budki Piaseckie, Witoldów, Mikołajew, Kawęczyn, Szymanów, Kaski, Regów, Cegłów, Boża Wola, Bramki, Nowy Łuszczynek, Wolę Łuszczewską, Pawłowice, Masznę, Paprotnię i Niepokalanów. Na tę trasę w przeważającej części składają się drogi asfaltowe o niskim natężeniu ruchu. Tylko kilka kilometrów to drogi gruntowe.

Pamiętać należy, że trasa EDK przeznaczona jest dla osób zdrowych, sprawnych fizycznie i przyzwyczajonych do długiego marszu. Pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień i należy się do niej przygotować fizycznie i psychicznie, a każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat EDK w gminie Teresin oraz wskazówki, jak się do niej przygotować, dostępne są na stronie internetowej edk.org.pl

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie z Chopinem
Następny artykułFestiwal młodych aktorów