Strona główna Brochów Wybudują targowisko i nowy urząd

Wybudują targowisko i nowy urząd

877
0
PODZIEL SIĘ

W przeciągu kilku tygodni zmieniło się centrum Brochowa. Na terenie byłego już parkingu przed urzędem gminy powstaje nowe targowisko.

Uporządkowany też został teren wokół urzędu. Natomiast w budynku byłego ośrodka zdrowia trwają od ponad pół roku intensywne prace remontowe. Przeniesiony zostanie tam dotychczasowy urząd gminy.

 – Liczymy, że jeszcze w tym roku przeniesiony zostanie urząd gminy do nowej siedziby. Uroczyste otwarcie urzędu na nowym miejscu planujemy na koniec roku. W siedzibie byłego ośrodka zdrowia prowadzone są intensywne prace remontowe i modernizacyjne. Obecny budynek zostanie rozebrany – informuje Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.

Z kolei teren targowiska jest już starannie wytyczony i ogrodzony. Na budowie powstały już konstrukcje wiaty. Targujący będą osłonięci od wiatru, słońca i opadów. Targowisku towarzyszyć będzie dogodny dla sprzedających parking i dojazd do placu. W stanie surowym stoi już budynek administracyjny i sanitarny.

Cieszy nas to, że będziemy mieć nowoczesne i dobrze zabezpieczone targowisko z wszelkimi udogodnieniami dla kupców i kupujących. Nie trzeba już będzie handlować na placu, pod chmurką i z samochodu. To bardzo wiele dla nas. Zapewne takie warunki skłonią do przyjazdu wielu rolników, jak również innych wystawców, na przykład produktów chemii gospodarczej i AGD – stwierdza jeden z mieszkańców gminy Brochów, wchodzący do urzędu.

Mieszkańcy liczą, że nowe targowisko oddane zostanie do użytku w wakacje, by już pierwsze płody m.in. owoce i warzywa z tegorocznych zbiorów można było sprzedawać wraz z ich zbiorami.

Gminne targowisko w Brochowie budowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. To mieszkańcy gminy w konsultacjach wykazali, że właśnie budowa tego obiektu jest dla nich bardzo ważna. Za inne cele rewitalizacji uznali poprawę i rozwój infrastruktury społecznej, zwiększenie liczby miejsc pracy, rozwój ośrodków sportowo–rekreacyjnych i agroturystyki poprzez budowę Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Brochowie. Zapewnienie wysokiej jakości usług społecznych oraz wsparcie organizacji pozarządowych poprzez adaptację budynku byłego ośrodka zdrowia na Gminne Centrum Usług Społecznych stało się głównym zadaniem inwestycyjnym gminy od połowy zeszłego roku.   Uporządkowany został teren wraz z urządzeniem placu zabaw dla dzieci i siłownią zewnętrzną. Już teraz w sąsiedztwie targowiska są ustawione ławeczki, na których można przysiąść. Niewykluczone jest, że tuż przy istniejącym targowisku znajdzie się przystanek autobusowy dla mieszkańców gminy, którzy zechcą przyjechać na targ.

– Wsłuchujemy się w głosy i sugestie mieszkańców. Na spotkaniach, które odbywają się dwa razy w roku, zgłaszają nam oni swoje propozycje i pomysły. Staramy się je realizować w miarę posiadanych środków finansowych – zapewnia wójt Brochowa.

BN

Fot. Bogumiła Nowak