Strona główna Sochaczew miasto Wspaniali na powitanie wiosny

Wspaniali na powitanie wiosny

397
0
PODZIEL SIĘ

Nasz Patronat

Jak co roku w Sochaczewie odbędzie się kolejna, już XIII edycja Powiatowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Finalista konkursu będzie reprezentował powiat sochaczewski w eliminacjach ogólnopolskich.

Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych wraz ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz samorządami gminnymi z powiatu sochaczewskiego zapraszają do zgłaszania kandydatur najlepszych do dnia 13 marca do godziny 15.00. Przesłuchania konkursowe odbędą się 15 marca w starostwie.  Kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie o harmonogramie rozmów z komisją wybierająca finalistów.

Uroczyste podsumowanie konkursu zaplanowano 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny o godzinie 18.00, tradycyjnie w czasie gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie. Wyróżniający się wolontariusze to tacy, którzy podejmują różne pozytywne inicjatywy na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, zachęcają rówieśników do działań prospołecznych, podejmują przedsięwzięcia przeciw przemocy i agresji w szkole, prezentują aktywną postawę w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży. Na uwagę zasługują młodzi ludzie minimum przez rok pracujący w wolontariacie, wykazujący się konsekwencją w realizacji podjętych zadań, wytrwałością w pokonywaniu trudności i osiąganiem wyznaczonych celów. Wolontariuszy mogą zgłaszać rodzice lub prawni opiekunowie. Do zgłoszenia powinny być dołączone minimum dwie rekomendacje ze szkoły, instytucji, stowarzyszenia, fundacji lub osób prywatnych.

Przyjmowane są one w kategoriach – grupowej (min. 8 osób) i indywidualnej w trzech kategoriach wiekowych – Ósemeczka (klasy IV-VI), Ósemka Junior (klasy VII-VIII) oraz Ósemka Senior (I-V klasa szkoły ponadpodstawowej. Zgłoszenia należy dostarczyć do ZSCKP przy ul. Piłsudskiego 51. Pytania odnośnie konkursu kierować na adres pedagogzsckp@onet.pl

oprac. BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBłyskawiczne szachy
Następny artykułDuży remont obwodnicy