Strona główna Sochaczew miasto Wspaniali na powitanie wiosny

Wspaniali na powitanie wiosny

380
0
PODZIEL SIĘ

Nasz Patronat

Jak co roku w Sochaczewie odbędzie się kolejna, już XIII edycja Powiatowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Finalista konkursu będzie reprezentował powiat sochaczewski w eliminacjach ogólnopolskich.

Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych wraz ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz samorządami gminnymi z powiatu sochaczewskiego w przesłuchaniach konkursowych 15 marca w starostwie wybrali finalistów.

Uroczyste podsumowanie konkursu zaplanowano 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny o godzinie 18.00, tradycyjnie w czasie gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie. Wyróżniający się wolontariusze to tacy, którzy podejmują różne pozytywne inicjatywy na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, zachęcają rówieśników do działań prospołecznych, podejmują przedsięwzięcia przeciw przemocy i agresji w szkole, prezentują aktywną postawę w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży. Na uwagę zasługują młodzi ludzie minimum przez rok pracujący w wolontariacie, wykazujący się konsekwencją w realizacji podjętych zadań, wytrwałością w pokonywaniu trudności i osiąganiem wyznaczonych celów.

Konkurs odbywa się w kategoriach – grupowej (min. 8 osób) i indywidualnej w trzech kategoriach wiekowych – Ósemeczka (klasy IV-VI), Ósemka Junior (klasy VII-VIII) oraz Ósemka Senior (I-V klasa szkoły ponadpodstawowej.

oprac. BN

fot.pixabay