Strona główna Rybno Wójt wręczył swoje stypendia

Wójt wręczył swoje stypendia

691
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku przyznawane są w gminie stypendia wójta – naukowe dla najzdolniejszych uczniów za bardzo dobre wyniki oraz za szczególne osiągnięcia sportowe. W tym roku po raz pierwszy przyznającym stypendia był Damian Jaworski, wybrany na wójta w wyborach samorządowych w ubiegłym roku.

 – Jak co roku chcemy uhonorować tych najzdolniejszych, najbardziej aktywnych, wykazujących się inicjatywą uczniów. Chcemy docenić ich wysiłek i pracę. Przyznane stypendia są nagrodą, która pozwoli im jeszcze więcej osiągnąć i rozwijać zainteresowania – wspomniał Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Stypendia uczniom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami przedszkolnymi w Rybnie wręczone zostały w czasie sesji rady Gminy w poniedziałek, 11 marca. Zdobyło je w sumie 12 osób. Nagrody najlepszym wręczał osobiście wójt Damian Jaworski oraz przedstawiciele rady z Sylwią Feligą, przewodniczącą Rady Gminy Rybno.

Na razie oceniony został i podsumowany pierwszy semestr roku szkolnego 2018-2019. Za osiągnięcia sportowe w klasach IV-V stypendia otrzymali – Roksana Wasielewska, Michalina Stobnicka, Wioletta Kowalik i Nikola Rześna. Natomiast w klasach VI – VII nagrodzeni stypendiami zostali – Julia Winnicka, Aleksandra Modzelewska, Amelia Birek i Dominik Janiak. W klasie VIII szkoły podstawowej i ostatniej klasie gimnazjum najlepsze były same dziewczęta – Julia Simczuk, Weronika Kisiołek i Kinga Owczarek.

W pierwszym półroczu przyznano tylko jedno stypendium sportowe. Otrzymała je Kamila Nowak, lekkoatletka z oddziału sochaczewskiego OKS Skra Warszawa.

Kolejne podsumowanie wyników i przyznanie stypendiów będzie we wrześniu. Kwoty stypendiów nie są może bardzo wysokie, ale samo wyróżnienie jest docenieniem aktywności i pracy. Młodzi stypendyści bardzo się cieszyli. Jedna z dziewcząt stwierdziła, że swoją nagrodę przeznaczy na kupno książek z interesującego ją tematu, które już sobie upatrzyła w księgarni.

BN

Fot. UG Rybno