Strona główna Sochaczew miasto Wizyta wojewody w Sochaczewie

Wizyta wojewody w Sochaczewie

525
0
PODZIEL SIĘ

Na placu Kościuszki w Sochaczewie we wtorek, 19 marca spotkał się z mieszkańcami miasta Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. Na spotkanie dotyczyło Nowej Piątki, czyli programu nowych dotacji dla mieszkańców. Na spotkanie przybyła garstka mieszkańców miasta i okolic, głównie emeryci.

Celem spotkanie było przedstawienie głównych założeń Nowej Piątki, a więc świadczeń Emerytura plus, 500 plus na pierwsze dziecko, Niższy PIT, Bez PIT dla młodych oraz Połączenia Lokalne. Jak zaznaczył Zdzisław Sipiera wojewodowie zobowiązani zostali do przeprowadzenia akcji informacyjnej wśród mieszkańców.

Głos mieszkańców i pytania odnośnie nowego programu są ważne. Powinniśmy wysłuchać oczekiwań i dowiedzieć się czego pragną mieszkańcy. Natomiast my powinniśmy jak najobszerniej przedstawi ć mowy program i źródła jego finansowania – zaznaczył wojewoda.

Obecnym rozdało prospekty informacyjne. Wśród pytań od mieszkańców, głównie z terenu padały sugestie dotyczące przewozów PKS.

– Jestem mieszkanka Giżyczek i tak nie ma żadnego dojazdu. Jesteśmy odcięci od świata. Teraz trzeba dać dla wsi. Miasta już mają. Najlepiej byłoby wszystkie dotacje dać dla wsi. Miastowi mają, a my nie – stwierdziła jedna z uczestniczek.

Były tez pytania o świadczenia emerytalne, w tym trzynastkę dla emerytów oraz sporu z Norwegią o konsulat.

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy – Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miasta Sochaczewa, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski oraz Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, który był głównym organizatorem spotkania wojewody z mieszkańcami Sochaczewa

BN

Fot. Bogumiła Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBędą wylewać asfalt
Następny artykułSPARINGOWE SUKCESY