Strona główna Brochów Uczcili byłego wójta

Uczcili byłego wójta

509
0
PODZIEL SIĘ

Na nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Brochów 19 marca radni wybrali Andrzeja Fijołka, byłego wójta Honorowym Obywatelem Gminy Brochów.

To trzeci w historii gminy tytuł przyznany jej zasłużonemu mieszkańcowi. Przed Andrzejem Fijołkiem otrzymali go ksiądz proboszcz Jan Zieliński i sołtys z Janowa, Lucjan Kacprzak.

Sesja rozpoczęła się minutą ciszy upamiętniająca zmarłego 15 marca byłego wójta. Po niej

Piotr Szymański – wójt gminy Brochów. przedstawił sylwetkę swego poprzednika Andrzeja Fijołka, który w latach 1990 – 2014 pełnił funkcję wójta gminy Brochów. W czasie swej kadencji były wójt zrealizował wiele inwestycji m. in. zajął się tematem rozbudowy i modernizacji szkół, budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, oczyszczalnią ścieków w Janowie, remontami remiz OSP, oświetleniem drogowym, modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w Konarach, budową Skweru Chopinowskiego w Brochowie i Domu Kultury w Tułowicach. Ściśle współpracował z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Był członkiem Rady Naukowej Parku.

Jak argumentował wójt Piotr Szymański dokonania jego poprzednika zasługują na pamięć, a nadanie honorowego obywatelstwa gminy tę pamięć zachowa na długie lata. Na 13 radnych 12 było za przyjęciem wniosku wójta i nadaniem Andrzejowi Fijołkowi honorowego tytułu. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym Andrzej Fijołek został uznany Honorowym Obywatelem gminy Brochów. Jego pogrzeb odbył się 21 marca w Janowie.

BN

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowitanie wiosny
Następny artykułMiasto sprzedaje i kupuje