Strona główna Wyszogród TARGI EDUKACYJNE W WYSZOGRODZIE

TARGI EDUKACYJNE W WYSZOGRODZIE

577
0
PODZIEL SIĘ

W Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbyła się 12 marca jubileuszowa X Edycja Targów Edukacyjnych „Od edukacji do pracy”. Zainteresowanie wśród młodzieży było ogromne. Przyjechali na nie zainteresowani dalszą edukacją i zdobyciem zawodu uczniowie nie tylko z Wyszogrodu i powiatu płockiego, ale też z powiatu sochaczewskiego oraz warszawskiego zachodniego. Zaprezentowana oferta była bardzo bogata.

Wyszogrodzkie Targi Edukacyjne od lat cieszą się ogromną popularnością. To chyba jedna z największych na Mazowszu prezentacji szkół wyższych oraz ofert urzędów pracy i pracodawców.

– Staramy się co roku zapewnić młodzieży jak najszerszą ofertę wyboru dalszego kształcenia, czy też podjęcia pracy. Tu znajdują młodzi ludzie wszystko, co może ich zainteresować. W tym roku dołożyliśmy starań, by ta jubileuszowa edycja była jeszcze lepsza niż w poprzednich latach – wspomniała Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Dla każdego coś

Tegoroczne Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozpoczęły je występy grupy artystycznej „Art” w składzie: Justyna Stalczewska, Wiktoria i Julia Kopka oraz Karol Pisarski, które uświetniły moment otwarcia imprezy.

Kolejnym punktem programu był występ artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku, którzy towarzyszą imprezie od samego początku.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Iwony Sierockiej – wicestarosty płockiego, Małgorzaty Struzik – dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku, oraz Wojciecha Rygalskiego -wizytatora Kuratorium Oświaty w Warszawie z delegatury w Płocku. Byli też   przedstawiciele policji z KMP w Płocku, jak również przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Płocka. Tradycyjnie, jak co roku pojawili się mjr Dariusz Brzeziński – reprezentujący Wojskową Komisję Uzupełnień w Płocku i Dariusz Boszko – wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku.

Jednak Targi Edukacyjne to nie tylko same oferty, ale też wiele atrakcji i zabiegów. Podczas nich można było poddać się profesjonalnemu masażowi, zrobić makijaż, czy skorzystać z innych porad kosmetycznych, zbadać BMI, czyli prawidłową masę ciała, uczesać się lub też zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru.

Porady i warsztaty

 Targi „Od Edukacji do Pracy”, jako główny cel mają przedstawić ofertę i doradzić uczniom klas maturalnych w wyborze kierunków dalszego kształcenia. Na imprezie można z pierwszej ręki zapoznać się nie tylko z aktualną propozycją wyższych uczelni, ale też poznać wymogi stawiane kandydatom na studia.

Ci zaś, co chcą po szkole średniej podjąć pracę, jak to ma miejsce przy uczniach Zespołu Szkół w Wyszogrodzie, gdzie w technikum i klasach zawodowych młodzież zdobywa kwalifikacje, można uzyskać bieżące oferty urzędów, agencji pracy oraz samych pracodawców. Przedstawiane są możliwości zatrudnienia uczniów po skończeniu szkoły. Szkoły wyższe, aby zainteresować swoją ofertą uczniów, organizowały konkursy i pokazy, ale przede wszystkim udzielały informacji o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji.

Podczas targów odbyły się również warsztaty prowadzone przez Daniela Janiaka „Kreatywność w życiu, czyli porady, jak sobie radzić po maturze”. Przygotowane one zostały jako zajęcia firmowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie. Natomiast warsztaty „Bloger, Vloger i Influencer – zawód czy hobby?” prowadzone były przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Odbyły się również warsztaty „Bezpieczny wyjazd – bezpieczny powrót”, które prowadziła Sandra Soczewka, doradca zawodowy CEiPM przy OHP w Płocku.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała Izabela Rutecka, która była koordynatorem Targów.

Bogumila Nowak

Fot. ZS Wyszogród