Strona główna Sochaczew miasto Tak dla bonifikaty

Tak dla bonifikaty

513
0
PODZIEL SIĘ

Jednogłośnie i bez uwag miejscy radni na ostatniej sesji rady głosowali za przyznaniem 95-procentowej bonifikaty osobom przejmującym na własność miejskie grunty dotychczas będące w ich użytkowaniu wieczystym.

Chodzi o działki wykorzystywane na cele mieszkaniowe, czyli zabudowane blokami, kamienicami i prywatnymi domami. W projekcie uchwały wprowadzono jedną zmianę tj. zastrzeżenie, że z ulgi mogą skorzystać tylko osoby nieposiadające zaległości podatkowych w opłatach za wieczyste użytkowanie gruntów czy w innych opłatach lokalnych. Uchwała wejdzie w życie w dwa tygodnie po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Przyjęcie przez radnych uchwały oznacza również, że ze zniżki będą mogli skorzystać także mieszkańcy Sochaczewa, których budynki położone są na gruntach należących do Skarbu Państwa. Otóż, jak już informowaliśmy, w połowie lutego prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego. Nowe przepisy przewidują, że na gruntach należących do Skarbu Państwa bonifikata za przekształcenie we własność nie będzie niższa niż zaproponowana przez lokalny samorząd. Oznacza to, że wojewoda mazowiecki będzie ją musiał z automatu zastosować przy przekształcaniu gruntów należących do skarbu państwa.

opr. jur

fot. archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZachwycili poezją i śpiewem
Następny artykułKluby dogadane