Strona główna Sochaczew miasto Sztandar dla szkoły

Sztandar dla szkoły

370
0
PODZIEL SIĘ

Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 6 imienia Króla Władysława Jagiełły, która odbyła się 4 marca, zgromadziła przedstawicieli samorządu, placówek oświatowych z terenu całego powiatu, przyjaciół „szóstki”, a przede wszystkim społeczność uczniowską i nauczycieli miejskiej podstawówki.

Szkoła dołączyła do szlachetnego grona „Jagiellonek”, a więc placówek oświatowych noszących imię jednego z najznamienitszych władców w historii Rzeczypospolitej.

Przypomnijmy, że jego imię nosiła pierwsza Szkoła Podstawowa nr 6, następnie Gimnazjum nr 2, w które została przekształcona w wyniku reformy edukacji z 1999 roku. Wraz z powrotem ośmioklasowych szkół podstawowych społeczność „szóstki” postanowiła nie wdrażać w tym względzie zmian.

Decyzją rady pedagogicznej, rady rodziców i uczniów zadecydowaliśmy że patronem naszej szkoły pozostanie Władysław Jagiełło. Jest to wielka postać. Władca zapisał się jako zwycięzca spod Grunwaldu i pogromca potęgi zakonu krzyżackiego, data 15 lipca 1410 roku pozostaje jedną z najważniejszych w historii Polski – mówiła Jadwiga Sikorska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6.

Z kolei poseł Maciej Małecki, zwracając się do uczniów „Szóstki”, stwierdził:

Chciałbym, aby uczniowie SP nr 6 mieli swojego patrona za wzór. Chciałbym, żebyście tak jak on w swoim życiu zwyciężali, nie tylko dla siebie i swoich rodzin, ale i naszego miasta oraz ojczyzny. Król Władysław Jagiełło był władcą nowoczesnym, inteligentnym i wytrwałym. Takich cech i wam życzę.

Podczas uroczystości zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów „W imię mojego narodu…”.

opr. atu

Fot. UM Sochaczew