Strona główna Wyszogród Szkoły aktywne w sporcie

Szkoły aktywne w sporcie

405
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie pomyślnie przeszła kwalifikacje oraz etap tzw. „rozgrzewki”, znajdując się w gronie 20 szkół z województwa mazowieckiego, które wezmą udział w Turnieju Aktywnych Szkół Multisport.

26 lutego w szkole odbyły się warsztaty konsultacyjne z udziałem przedstawiciela Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Celem spotkania było wypracowanie planu treningowego. Od poniedziałku 11 marca SP w Wyszogrodzie gości przedstawicieli programu ASM. Klasy I-VII biorą udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit +, wykorzystującej współczesne techniki multimedialne (gry i zabawy). Szkoły zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, a indywidualne wyniki dzieci będą przekazane rodzicom, w formie rekomendacji. Po pierwszej rundzie, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuszcza szkołę na rok i przekazuje uczestnikom akcji zestaw zaleceń i inspiracji do wykorzystania w okresie pomiędzy testami. Warunkiem uczestnictwa dziecka jest wypełnienie oświadczenia przez rodziców o wyrażeniu zgody na jego udział w Turnieju ASM oraz przetwarzanie danych osobowych.

Wyniki badań dowodzą, że aktywne dzieci lepiej radzą sobie nie tylko na WF. Są silniejsze psychicznie i fizycznie, a także mają większą łatwość przyswajania wiedzy. Stąd też duża popularność tego projektu, zwłaszcza, że jest bardzo atrakcyjny dla dzieci.

BN 

fot.pixabay