Strona główna Kampinos Staranowała motocyklistę

Staranowała motocyklistę

1279
0
PODZIEL SIĘ

Na drodze wojewódzkiej nr 580, na skrzyżowaniu w Łazach, gmina Kampinos doszło 12 marca o godzinie 7.33 do wypadku z udziałem samochodu osobowego ford ka i motocykla.

– Ze wstępnych informacji, jakie posiadamy wynika, że kobieta kierująca fordem, wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej w kierunku na Pasikonie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście jadącemu prawidłowo drogą nr 580 w kierunku Sochaczewa – informuje Ewelina Gromek – Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej dla powiatu warszawskiego zachodniego.

Wypadek okazał się poważny w skutkach. Kierująca autem kobieta została zakleszczona w swoim samochodzie. Strażacy chcący udzielić jej pierwszej pomocy, musieli wycinać ją przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Kobieta została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Sochaczewie.

Również poszkodowanym został motocyklista. Doznał bardzo poważnych obrażeń. Jednak w chwili kiedy transportowany był do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego był przytomny. Motocyklista trafił do szpitala w Warszawie. Wstępnie wiadomo, że choć jest ciężko ranny to jego stan jest stabilny.

Na miejscu wypadku pracowały dwie jednostki straży pożarnej z Sochaczewa, dwie z Błonia i po dwie z OSP ze Strzyżewa i Kampinosu.

– Nadal pracujemy w miejscu zdarzenia badając okoliczności wypadku. Dokładne informacje będziemy mieć jeszcze w tym tygodniu. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności przy przejeździe na tym skrzyżowaniu – Dodaje Ewelina Gromek – Oćwieja.

Droga przez dłuższy czas była zablokowana. Skrzyżowanie to jest dość niebezpieczne, gdyż wymaga od kierowców uwagi. Dość często dochodzi w tym miejscu do kolizji. Kierowcy czasem włączający się do ruchu wymuszają pierwszeństwo przejazdu.

BN

Fot. Janusz Szostak