Strona główna Kronika kryminalna Sprzedał narkotyki nieletniemu

Sprzedał narkotyki nieletniemu

457
0
PODZIEL SIĘ

Rok temu czterokrotnie udzielił marihuany 14 – latkowi, a w ubiegłym miesiącu sprzedał mu amfetaminę. Dwudziestolatek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Policjanci z Zespołu d/s Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii ustalili, że 20-letni mieszkaniec Sochaczewa kilkukrotnie udzielił środków odurzających małoletniemu. Sprawca od lutego do grudnia 2018 roku udzielił mu czterokrotnie marihuany. Chłopiec miał wtedy 13 lat. Do kolejnego przestępstwa doszło w ubiegłym miesiącu, gdy sochaczewianin sprzedał nieletniemu amfetaminę.

Mężczyzna został zatrzymany, a dzień później doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty udzielania marihuany oraz udzielania amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wobec 20 – latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i zakazu zbliżania się do nieletniego na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za pierwsze przestępstwo grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności, natomiast drugie zagrożone jest karą nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Fot. policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZimowy poligon
Następny artykułKronika kryminalna