Strona główna Sochaczew miasto Spacer bulwarami

Spacer bulwarami

695
0
PODZIEL SIĘ

Na terenach położonych między ulicami Podzamcze i Moniuszki trwa budowa bulwarów.

Ścieżki na bulwarach wykonywane są z tak zwanego czesanego betonu. Wylewa się je bezpośrednio na betonie konstrukcyjnym. W związku z tym nie mogły być ukończone przy ujemnych temperaturach. Wykonawca planuje kontynuację robót w drugiej połowie marca, gdy nocą temperatura nie będzie spadała poniżej zera – wyjaśnia Urszula Cielniak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie.

Przypomnijmy, że w ramach prowadzonych prac powstają ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż wzgórza zamkowego i skarpy, ścieżki wzdłuż nadbrzeża rzeki. Nad Bzurą zamontowane zostaną ławki, wiaty rekreacyjne z oświetleniem i stojakami rowerowymi. Zgodnie z założeniami w maju ma nastąpić odbiór techniczny obiektu, w czerwcu bulwary powinny być już dostępne dla gości. Także w czerwcu zostanie oddana do użytku przebudowana ulica Podzamcze. Na jej końcu, tuż nad brzegiem Bzury stanie pomnik poświęcony żołnierzom i mieszkańcom Sochaczewa poległym w obronie miasta.

Przy okazji dodajmy, że wznowiono również prace związane z budową nowej przystani. A sam obiekt – jak zapewniają władze miasta – ma być oddany do użytku pod koniec października.

opr. dot

Fot.: archiwum

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy powstanie amfiteatr?
Następny artykułAkcja poszukiwany