Strona główna Rybno Sołtysi z Gminy Rybno świętowali

Sołtysi z Gminy Rybno świętowali

466
0
PODZIEL SIĘ

W sochaczewskim Dworku Magnat, we wtorek 19 marca, Mazowiecka Izba Rolnicza wraz z wieloma instytucjami zorganizowała Powiatowy Dzień Sołtysa.

To już czwarta edycja tego wydarzenia, na którym   bawiło się ponad trzysta osób, przede wszystkim panie i panowie sołtysi ze wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego, w tym z gminy Rybno.

W imprezie uczestniczył: Damian Jaworski – Wójt Gminy Rybno, Sylwia Feliga – Przewodnicząca Rady Gminy oraz duża grupa sołtysów z gminy Rybno. W szczególny sposób została uhonorowana   za wieloletnią pracę pani sołtys – Wanda Ziółkowska, która na ogólnopolskich Dniach Sołtysa została odznaczona medalem z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości .

Tego wieczora wystąpili; aktorka Dorota Stalińska, Chór Rencistów i Emerytów „ Iłowiacy”, Zespół Pieśni Ludowej „ Kiernozianie” oraz grupa Dens Babki z Młodzieszyna. W tym dniu nie zabrakło tortu przygotowanego przez uczniów technikum gastronomicznego sochaczewskiego „ Ogrodnika”.

Szczególne podziękowania dla organizatorów ale także do wszystkich samorządów i firm które włączyły się w organizację obchodów.

Gmina Rybno