Strona główna Powiat Sochaczew u premiera

Sochaczew u premiera

684
0
PODZIEL SIĘ

Wprowadzenie 500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz „emerytura plus”, to tylko niektóre z rozwiązań omówionych przez szefa rządu – premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów podczas prezentacji nowych rozwiązań dla Polaków, która odbyła się w kancelarii Prezesa Rady Ministrów 5 marca. 

W spotkaniu tym nie zabrakło reprezentacji powiatu sochaczewskiego z Jolantą Gonta, starostą naszego powiatu.

Patrząc na nasze nowe punkty programowe, kryje się za tym pewna strategia, myśl i plan. To jest nasz skok w nowoczesność, który chcemy i oferujemy wszystkim Polakom. Nowa Piątka ma temu służyć, a nasza wiarygodność jest fundamentem realizacji – mówił premier.

Prezes Rady Ministrów przedstawił sposób i czas realizacji poszczególnych propozycji. Podkreślił też, że droga ku realizacji kolejnych wielkich celów rozwojowych, cywilizacyjnych jest konkretnie określona.

Premier ocenił, że te nowe propozycje to jest pewna ciągłość, pewna strategia, a składające się na nie propozycje odpowiadają na potrzeby Polaków na różnych etapach ich życia.

Szef rządu zapewnił, że rząd ma środki na wszystkie ważne projekty społeczne, rozwojowe, cywilizacyjne i gospodarcze, które będ pochodzić z dodatkowych dochodów z podatku VAT i CIT oraz redukcji szarej strefy.

Muszą być środki, determinacja, wola i wreszcie wiarygodność w realizacji wyznaczonych celów. Nasz rząd pięć tych głównych warunków spełnia. Wierzę, że z tą Nową Piątką będziemy tworzyć Polskę naszych marzeń – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

Na zaproszenie premiera, na wspomniane spotkanie do Warszawy przybyła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, wraz z przedstawicielami emerytów – Barbarą i Henrykiem Fortunami, którzy byli pod wrażeniem prezentacji i słów wypowiedzianych zarówno przez premiera, jak i pozostałych ministrów.

Źródlo: premier.gocv.pl