Strona główna Kronika kryminalna Recydywista zatrzymany z naroktykami

Recydywista zatrzymany z naroktykami

759
0
PODZIEL SIĘ

W samochodzie miał 12 gramów marihuany, a w miejscu zamieszkania szklaną fifkę z suszem. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, które popełnił w warunkach recydywy.

Wczoraj sochaczewscy operacyjni zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen Passat. W środku auta siedziało dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci znaleźli za siedzeniem torebkę w której było 12 gramów marihuany. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy.

Policjanci przeprowadzili przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanych. U 31 – latka, który był pasażerem pojazdu, znaleziono szklaną lufkę nabitą suszem. Sochaczewianin usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Czyn ten popełnił działając w warunkach recydywy. Oznacza to, że sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. 31 – latkowi może grozić kara 4,5 roku pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

fot.policja