Strona główna Sochaczew miasto Przedłużyli park

Przedłużyli park

750
0
PODZIEL SIĘ

Zakończyły się prace związane z budową placu pomiędzy parkiem im. F. Chopina a ulicą Podzamcze.

Wykonawca inwestycji firma Ziel-Bud wykonała nowe zejście z parku w stronę muszli koncertowej oraz umocniła znajdującą się w tym miejscu skarpę. Utwardzono także samą powierzchnię placu, na którym wyodrębniono zarys stojącej w tym miejscu synagogi, która została zburzona przez Niemców w 1939 roku.

Przypomnijmy, że budowa placu prowadzona była w ramach rewitalizacji parku przy ulicy Traugutta, na którą przeznaczono 2,1 miliona złotych. Większość tych środków pochodziło z dotacji otrzymanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki otrzymanym środkom wykonano m.in. nową aranżację zieleni, w tym pielęgnację zabytkowych drzew. Wytyczono również nowy przebieg ścieżek spacerowych, rozebrano budynek dawnego szaletu miejskiego, a w jego miejscu powstała nowoczesna toaleta.

Nie zapomniano także o stojącym w parku pomniku Fryderyka Chopina. Został on oczyszczony, wypoziomowany w stosunku do gruntu, a także lekko uniesiony, dzięki czemu jest teraz lepiej wyeksponowany.

W parku pojawiła się nowa, mała architektura. Przy odnowionych alejkach ustawiono eleganckie ławki i kosze na śmieci. W dwóch punktach parku – przy ulicy Warszawskiej w pobliżu Placu Świętego Dominika oraz przy ulicy Traugutta na wysokości przystanku autobusowego – zamontowano stojaki na rowery oraz ustawiono nowoczesny szalet. Całości dopełniło nowe oświetleniowe.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDuży remont obwodnicy
Następny artykułCo słychać w Lidlu