Strona główna Sochaczew miasto Poznaj swoje przedszkole

Poznaj swoje przedszkole

678
0
PODZIEL SIĘ

Dla rodziców i dzieci rozpoczął się czas decydowania o wyborze przedszkola i szkoły. W przypadku miejskich placówek muszą to zrobić do 29 marca. To pierwszy etap rekrutacji, która zakończy się w czerwcu, ale to w tym miesiącu mamy możliwość poznania placówek prowadzących nabór.

Od kilku lat dobrym zwyczajem w Sochaczewie stało się organizowanie dni otwartych podległych miastu przedszkolach i szkołach. Jest to dobra okazja do zapoznania się z ich ofertą, poznania bazy lokalowej, rekreacyjnej, rozmowy z nauczycielami.

Wybór jest istotny, bo jedni rodzice oczekują dobrze wyposażonych sal czy pracowni, inni wolą duży teren z placem zabaw, jeszcze inni przy podjęciu decyzji kierują się odległością od domu czy miejsca pracy.

Niektóre miejskie placówki mają już za sobą dni otwarte, np. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Staszica, która zachęca nowych uczniów lokalizacją w centrum miasta, dostępnością dla osób niepełnosprawnych, nową bazą sportowo-rekreacyjną czy nowoczesną biblioteką z centrum multimedialnym.

Natomiast kilka szkół i przedszkoli czeka jeszcze na odwiedzających. W tym Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy przy ul. Poprzecznej 9. Tu dzień otwarty zostanie organizowany 21 marca w godz. 16.00 – 17.00. Przedszkole oferuje dzieciom różnorodne formy zabaw, rozwijanie ich talentów i zainteresowań, nieodpłatne zajęcia dodatkowe, opiekę pielęgniarki, zbilansowane posiłki przygotowywane w przedszkolnej kuchni oraz nowatorskie metody pracy.

Dzień później, 22 marca, w godzinach 9.30 – 11.30 do odwiedzin zaprasza Miejskie Przedszkole nr 7 im. Marii Montessori, mieszczące się przy ul. Żwirki i Wigury 15. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość obejrzenia przebiegu zajęć z dziećmi, poznania placówki i jej nauczycieli.

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Króla Władysława Jagiełły (ul. Staszica 106) na dzień otwarty zaprasza 14 marca od godz. 17.00. Placówka reklamuje się hasłem: „W szóstce zawsze jest the best, bo na przerwach fajnie jest, lecz nauka to podstawa, z nami extra jest zabawa”.

W piątek, 15 marca, dzieci 6- i 7-letnie wraz z rodzicami mogą się wybrać na dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. W programie, oprócz   spotkania z dyrekcją, nauczycielami i specjalistami pracującymi w szkole, jest zwiedzanie placówki oraz atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Szkoła zaprasza od godz. 17.00.

Samorządową ofertę edukacyjną uzupełnia kilkanaście niepublicznych szkół podstawowych i przedszkoli. Zgodnie z przepisami, do ich działalności w znacznym stopniu dokłada się miasto. W tym roku na dotacje dla prywatnych placówek odłożono w budżecie ponad 9 mln złotych.

Dodajmy, że w prowadzonych przez miasto przedszkolach jest około 900-1000 miejsc, kolejne kilkaset zapewniają placówki niepubliczne, co każdemu dziecku gwarantuje miejsce w przedszkolu.

UM/ jur

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZMIENIAMY SIĘ NA WIOSNĘ
Następny artykułPijani wyłapani