Strona główna Kronika kryminalna Policjanci i celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier

Policjanci i celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier

746
0
PODZIEL SIĘ

Wspólne działania sochaczewskich policjantów zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję oraz celników przyczyniły się do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych. Zabezpieczono łącznie sześć automatów. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że w jednym z budynków w gminie Sochaczew znajduje się nielegalny salon gier hazardowych. Kryminalni wraz z funkcjonariuszami działu realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego przystąpili wczoraj do realizacji.

W budynku nie zwracającym na siebie uwagi, kryminalni wraz z celnikami zabezpieczyli sześć działających automatów do gier. Wstępnie oszacowano, że wartość zabezpieczonych maszyn wynosi około 30 tys. złotych.

Policjanci w dalszym ciągu będą podejmować działania zmierzające do zamknięcia wszystkich  nielegalnie działających salonów gier hazardowych. Osobie trudniącej się przestępczym procederem, zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, grozi do 3 lat pozbawienia wolności, kara grzywny lub obie kary łącznie.

mł. asp. Agnieszka Dzik