Podwójny Sportowiec Roku (Galeria zdjęć)

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbyła się w czwartek, 7 marca Gala XVII edycji Plebiscytu Sportowiec Roku na Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Sochaczewskiego.

Tegorocznym zwycięzcą zostały Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska, biegaczki z Klubu Maratończyka Aktywni, które wygrały zdecydowanie największą ilością punktów. W tym roku po raz pierwszy nasz plebiscyt był połączony z Sochaczewską Galą Sportu.

Już pod koniec minionego roku znana była lista sportowców zgłoszonych do Kapituły Plebiscytu, która wyselekcjonowała 27   zawodników ubiegających się o tytuł Sportowca Roku. Plebiscyt, tak jak w poprzednich latach zorganizował tygodnik Express Sochaczewski wraz z Burmistrzem Sochaczewa i Starostą Sochaczewskim. Wybory Sportowca Roku wsparły gminy Sochaczew, Teresin, Brochów, Iłów, Młodzieszyn, Nowa Sucha oraz poseł Maciej Małecki.

Plebiscycie Sportowca Roku 2018 nominowanych było 30 osób. Spośród nich czytelnicy wybrali „Złotą Dziesiątkę”. W tym roku czytelnicy „Expressu Sochaczewskiego” oddali w sumie 3 355 głosów na kuponach oraz przez sms-y. W głosowaniu za sms-y były 3 punkty, a na kuponie za I miejsce – 5 punktów, II miejsce – 3 punkty, III miejsce -1 punkty.

W trakcie tegorocznej Gali Marcin Odolczyk, prowadzący tę uroczystość przypomniał laureatów poprzednich edycji Plebiscytu na Sportowca Roku oraz byłych zwycięzców Plebiscytu na Trenera Roku i Przyjaciela Sportu.

W tym roku najlepszym Sportowcem Roku 2018 wybrane zostały zawodniczki w biegach – Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska z Klub Maratończyka Aktywni, które zdobyły 3 246 punktów, a tym samym główna nagrodę plebiscytu. Najwyższy laur odebrały od z rąk Jerzego Szostaka, redaktora naczelnego „Expressu Sochaczewskiego” oraz Marka Fergińskeigo, zastępcy burmistrza Sochaczewa.

Drugie miejsce zdobył Kacper Wątkowski, judoka UKS Orkan Judo, zdobywca 2124 punktów. Na trzecim miejscu czytelnicy „Expressu” wybrali biegaczkę, Beata Kołodziejczak, która zdobyła 891 punktów. Czwarte miejsce przypadło Jarosławowi Stencelowi – piłkarzowi KS Bzura Chodaków. Na piątym miejscu w Plebiscycie była sklasyfikowana Natalia Pamięta, rugbistka, mieszkanka Sochaczewa, grająca obecnie w zespole Biało – Zielone Gdańsk. Szóste miejsce przypadło zapaśniczce Marcie Mechockiej z Mazowsza Teresin. Kolejną rugbistką w Złotej Dziesiątce była Sandra Kłak z RC Orkan, która znalazła się na siódmym miejscu. W tegorocznym głosowaniu Eryk Zdanowski uprawiający judo w Sochaczewskim Centrum Sztuk Walki znalazł się na ósmym miejscu.

Dziewiąte miejsce przypadło Mateuszowi Plichcie, sochaczewskiemu rugbiście, grającemu obecnie w Ogniwie Sopot. Złotą dziesiątkę w tym roku zamyka Monika Pietrzak, rugbystka z Biało – Zielone Gdańsk.

W tym roku w Plebiscycie czytelnicy „Expressu Sochaczewskiego” wybierali Przyjaciela Sportu. Podobnie jak przy wyborze Sportowca Roku, wygrał duet – Bogdan Pietrak oraz Ireneusz Pietrak, działający od początku sochaczewskiego rugby do chwili obecnej. Nagrodę laureatom wręczyli Jolanta Gonta, starosta sochaczewski oraz poseł Maciej Małecki.

Podczas uroczystej gali Plebiscytu odbyła się też uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym sportowcom w roku za ich dokonania. Podziękowano też zasłużonym dla sportu trenerom i organizatorom imprez sportowych na terenie miasta, wręczając im pamiątkowe statuetki. Osobno podziękowano też sponsorom imprez sportowych, firmom i przedsiębiorstwom wspierającym sport na terenie miasta m. in. rajdy sportowo-turystyczne i biegi. Szczególnie dziękowano za udział w uświetnieniu 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczną Galęu świetnił zespół Teren C występując ze swoimi autorskimi piosenkami w stylu country oraz coverami nie tylko tego gatunku.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz