Strona główna Edukacja Podwójna lekcja patriotyzmu

Podwójna lekcja patriotyzmu

490
0
PODZIEL SIĘ

W Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym gościł w klasach VII-VIII Maciej Małecki, poseł na Sejm RP oraz przewodniczący Sejmowej Komisji Skarbu i Energii.

Kilka dni później uczniowie klasy IV i V wraz Andrzejem Grabarkiem, dyrektorem szkoły i nauczycielami – Teresą Kupiec, Wiesławą Łagodą, Marią Orlińską, uczestniczyli na zaproszenie Andrzeja Dudy, prezydenta RP, w VII edycji akcji „Kartka dla Kombatanta” zorganizowanej w Belwederze.

Maciej Małecki w czasie wizyty w Brzozowie opowiedział uczniom o codziennej pracy posła. Dowiedzieli się, jakie ma zadania, pracując w sejmie, a jakie poza nim. Następnie poseł odpowiadał na pytania uczniów, którzy pytali m.in. o to, czy praca poselska ma wpływ na jego osobiste życie i jak wygląda rozkład dnia posła.

Z kolei uczniowie, którzy udali się na wizytę do Belwederu, brali udział w akcji „Kartki dla Kombatanta”. Na tę okazję prezydent zaprasza co roku dwie szkoły. Tym razem były to SP z Brzozowa Starego i SP im. Małego Powstańca z Ząbek. Z poprzednich edycji kartki trafiły już do Domu Weterana w Newton Abbot, Domu Seniora w Montrealu i Domu Opieki w Marayoung w Australii. W tegorocznej edycji uczniowie szykowali życzenia dla polskich weteranów w Wielkiej Brytanii.

Dzieci pracowały pod kierunkiem dziennikarzy TVP, Radia dla Ciebie i prezydenckich ministrów. Uczniowie z Brzozowa z Adamem Kwiatkowskim, sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, oraz   dziennikarzami – Beatą Chmielowską-Olech, Anną Popek i Natalią Gorzelnik. W czasie pracy do uczniów dołączył prezydent Andrzej Duda, który powiedział m.in.: – Dziękuję, że jesteście dziś tutaj, by dokonać czegoś, co niezwykle ważne. Jestem ogromnie wdzięczny za to, że wy, Moi Drodzy – tę ideę pamięci i wspólnoty realizujecie. Prezydent dodał, że wielu oddało życie, straciło zdrowie, ale dzięki ich poświęceniu jest wolna Polska.

– Dzisiaj są oni wdzięczni za każdą kartkę od Was, która do nich przychodzi jako wyraz pamięci, że byli, że są i że walczyli. Bardzo Wam za to dziękuję, za to świadectwo łączności pokoleń – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent rozmawiał z dziećmi pracującymi przy stolikach, przeglądał ich prace, składał autografy, fotografował się. Była też jedna wspólna fotografia z Prezydentem RP, prezydencki upominek i zwiedzanie Belwederu.

Oprac. BN

Fot. SP Brzozów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułPozostają w Ekstraklasie