Strona główna Teresin Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

511
0
PODZIEL SIĘ

To była zupełnie niecodzienna lekcja przyrody, fizyki i chemii. Do Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie przybyła grupa „Zelektryzowanych” z Lublina.

Animatorzy, którzy w zjawiskowy sposób uczą poprzez zabawę i niezwykle interesujące doświadczenia. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem ich prezentacji, która z pewnością poszerzyła ich wiedzę i umiejętności.

Inicjatorką przedsięwzięcia była nauczycielka fizyki w teresińskiej szkole Bożena Bęzel. Cel był jeden – przybliżenie dzieciom i młodzieży tajników fizyki i chemii w najprostszy i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich. Co działo się zatem ciekawego? – Podczas tej niezwykłej lekcji, uczniowie m.in. na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, próbowali spowodować wir w butelce z wodą, zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru, obserwowali doświadczenia z użyciem mieszanki propan butan oraz lewitującą piłkę. Bardzo ciekawymi eksperymentami były: „paląca się dłoń” i rura Bernoullego – relacjonują organizatorzy spotkania.

Co ciekawe, sami uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w pokazie, co w jeszcze większym stopniu wzbudziło ich zainteresowanie. Prowadzącym udało się zgrabnie połączyć elementy humorystyczne i edukacyjne, dzięki czemu uczniowie świetnie się bawili i pożytecznie spędzili czas. Animatorzy dowiedli, że nauka nie musi być nudna. Takich lekcji nigdy za dużo.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułBitwa na najlepszy wiersz