Strona główna Kronika kryminalna Nastolatka potrącona na pasach

Nastolatka potrącona na pasach

1344
0
PODZIEL SIĘ

Gwałtowne pogorszenie pogody i niespodziewana śnieżyca spowodowała najpewniej groźne wypadki na terenie Mazowsza. Jednym z tragiczniejszych było potracenie pieszej nastolatki na pasach około 14.30 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Wójtówka.

Policja uważa, że główną przyczyną zgonów jest właśnie gwałtowna burza śnieżna, która drastycznie zmniejsza widzialność. Nawet do kilkunastu metrów, a nawierzchnia dróg zrobiła się niebezpiecznie śliska. W ciągu doby na drogach powiatu sochaczewskiego doszło do trzech wypadków drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 marca około godziny 14.30 w Wójtówce. Wstępnie ustalono, że kierowca ciągnika siodłowego renault magnum potrącił 14-latkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie. Na drodze policjanci wyznaczyli objazdy. Utrudnienia w ruchu utrzymywały się przez kilka godzin.

Do kolejnego potrącenia pieszego doszło wieczorem przy ul. Staszica w Sochaczewie. Wstępnie ustalono, że 58-letni mężczyzna wszedł na jezdnię i został potrącony przez 23-latkę kierującą skodą octavią. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Karetką pogotowia przewieziono go do szpitala w Sochaczewie.

Do trzeciego wypadku doszło rano, 27 marca w miejscowości Sochaczew – Wieś. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 67-letni kierowca opla corsy zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nissanem x-trail. Obydwaj kierowcy trafili do szpitala w Sochaczewie.

– Policjanci będą ustalać wszystkie przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść na pieszych – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Inne tragiczne wypadki spowodowane śnieżycą wydarzyły się 26 marca w okolicach godziny 15.00 na drodze powiatowej w Ostrołęce, na drodze krajowej nr 7 w Mławie i na drodze wojewódzkiej nr 627 w Ostrowi Mazowieckiej. Uczestnicy tych wypadków zginęli na miejscu. Na całym Mazowszu zginęło w kilku godzin aż sześć osób.

BN

Fot. KPP Sochaczew