Strona główna Sport Mistrzostwo Polski LKS Mazowsze

Mistrzostwo Polski LKS Mazowsze

298
0

To wielki sukces łuczniczej ekipy LKS Mazowsze Teresin. Drużyna w składzie: Alicja Zygmunciak, Oliwia Dylik i Agata Michałowska wystrzelały złoty medal podczas Mistrzostw Polski Młodziczek.

Na łuczniczych torach w Głuchołazach wystartowało 79 czołowych zawodniczek z całego kraju. Nasze zawodniczki były tego dnia bezkonkurencyjne. Zostały najlepszym zespołem w Polsce. O ich sile świadczyć może choćby fakt, że każda poprawiła swój życiowy rekord! Łącznie uzyskały 2.486 pkt, wyprzedzając na podium rywalki z LKS Łucznik Żywiec (2.459 pkt) i JAR Kielnarowa (2.405 pkt).

Tak niewiele zabrakło, by Alicja Zygmunciak zdobyła medal również w strzelaniu indywidualnym. Brązowy krążek przegrała pechowo, bo jednym punktem. Oliwia Dylik była szósta, a na dziewiątej pozycji turniej ukończyła Agata Michałowska. W tej konkurencji wystartowały 42 zawodniczki.

W swojej konkurencji na 12 miejscu znalazła się Wiktoria Kuźmińska. Ona także w Głuchołazach wyśrubowała swój życiowy rekord. Strzelało 79 zawodniczek.

Wśród młodzików Szymon Króliczak zajął 29 miejsce. Jak bardzo wysoki był poziom sportowy dowodzi to, że Szymon także ustanowił swoją „życiówkę”, a jednak wystarczyło na trzecią dziesiątkę. Za rywali miał 69 łuczników. Za to wspólnie z Wiktorią Kuźmińską wystąpili w rywalizacji mixtów. Na 40 drużyn zajęli dobre 11 miejsce.

Gratulacje należą się zarówno zawodnikom i zawodniczkom z Teresina, jak również ich kadrze szkoleniowej. Jeśli forma się utrzyma, to tegoroczny sezon przyniesie zapewne jeszcze niejeden wspaniały wynik, za co trzymamy kciuki.