Mistrzostwo Polski LKS Mazowsze

To wielki sukces łuczniczej ekipy LKS Mazowsze Teresin. Drużyna w składzie: Alicja Zygmunciak, Oliwia Dylik i Agata Michałowska wystrzelały złoty medal podczas Mistrzostw Polski Młodziczek.

Na łuczniczych torach w Głuchołazach wystartowało 79 czołowych zawodniczek z całego kraju. Nasze zawodniczki były tego dnia bezkonkurencyjne. Zostały najlepszym zespołem w Polsce. O ich sile świadczyć może choćby fakt, że każda poprawiła swój życiowy rekord! Łącznie uzyskały 2.486 pkt, wyprzedzając na podium rywalki z LKS Łucznik Żywiec (2.459 pkt) i JAR Kielnarowa (2.405 pkt).

Tak niewiele zabrakło, by Alicja Zygmunciak zdobyła medal również w strzelaniu indywidualnym. Brązowy krążek przegrała pechowo, bo jednym punktem. Oliwia Dylik była szósta, a na dziewiątej pozycji turniej ukończyła Agata Michałowska. W tej konkurencji wystartowały 42 zawodniczki.

W swojej konkurencji na 12 miejscu znalazła się Wiktoria Kuźmińska. Ona także w Głuchołazach wyśrubowała swój życiowy rekord. Strzelało 79 zawodniczek.

Wśród młodzików Szymon Króliczak zajął 29 miejsce. Jak bardzo wysoki był poziom sportowy dowodzi to, że Szymon także ustanowił swoją „życiówkę”, a jednak wystarczyło na trzecią dziesiątkę. Za rywali miał 69 łuczników. Za to wspólnie z Wiktorią Kuźmińską wystąpili w rywalizacji mixtów. Na 40 drużyn zajęli dobre 11 miejsce.

Gratulacje należą się zarówno zawodnikom i zawodniczkom z Teresina, jak również ich kadrze szkoleniowej. Jeśli forma się utrzyma, to tegoroczny sezon przyniesie zapewne jeszcze niejeden wspaniały wynik, za co trzymamy kciuki.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz