Strona główna Teresin MFO partnerem ZS Teresin

MFO partnerem ZS Teresin

743
0
PODZIEL SIĘ

Zespół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego W Teresinie skutecznie dąży do rozwoju kształcenia zawodowego. Pod kierunkiem dyrektor Ewy Odolczyk systematycznie powiększa się krąg firm i instytucji współpracujących z placówką.

Nowym partnerem szkoły została spółka MFO, lider rynku zimnogiętych profili stalowych, mająca swoją siedzibę w Kożuszkach Parcel.

Umowa zawarta została w Teresinie w czwartek, 28 lutego br. Podpisy pod treścią dokumentu złożyła dyrektor Ewa Odolczyk i Ernest Dobrzyński HR manager. Świadkiem porozumienia był Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, oraz Iwona Stenborowska, specjalista ds. rekrutacji w MFO.

Chodzi o współpracę na rzecz tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju szkolnictwa zawodowego, w szczególności w zakresie praktycznego kształcenia uczniów w zawodach związanych z obszarem działalności MFO. Firma zadeklarowała m.in.: zapewnienie odpowiednich miejsc pracy, urządzeń, warsztatów, pomieszczeń, narzędzi i materiałów uczniom odbywającym praktyki zawodowe w Spółce, zgodnie z programem praktyk zawodowych. Umożliwi młodzieży odbywanie praktycznej nauki zawodu z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych. MFO ma także służyć pomocą w pozyskaniu i podnoszeniu kwalifikacji kadry pedagogicznej do nauczania przedmiotów zawodowych. Co ważne, obejmie też systemem stypendialnym uczniów wyróżniających się wiedzą, umiejętnościami, postawą, a jeśli chodzi o absolwentów, umożliwi im odbycie stażu zawodowego.

Cieszę się, że udało nam się nawiązać kolejną współpracę, tym razem z tak prężnie rozwijającą się spółką, jaką jest MFO. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli kształcić się w nowoczesnych warunkach podczas odbywania praktyk, poznają firmę od środka, która być może, będzie ich docelowym miejscem pracy po zakończeniu nauki w szkole. Najlepsi będą mieli okazję do zdobycia stypendiów, a to dla nich także duża motywacja – powiedziała dyrektor Ewa Odolczyk. Uznania dla działań teresińskiej placówki nie krył też wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski: – Zespół Szkół w Teresinie w znaczącym stopniu stawia sobie za cel ścisłą współpracę z liderami rynku. Tego typu inicjatywom Zarząd Powiatu zawsze będzie przyklaskiwać. To bardzo ważne, że szkoła współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, dzięki temu uczniowie mają szansę na świetną praktykę. Co za tym idzie, na dobrą pracę w przyszłości. To ważne, że już na etapie szkolnym można zagwarantować sobie zawodową przyszłość.

Warto dodać, że wśród współpracujących z Zespołem Szkół w Teresinie firm są m.in.: PKP Energetyka, LOT AMS, Koleje Mazowieckie, Greiner Packaging, WUZETEM, DBK Group, Dawtona, Grupa Aljeka, C.H.Robinson, Loreal, Polskie Młyny, Benepol, Saga Poland, A&B Torneria, Abplanalp, a także Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowstanie Klub Seniora
Następny artykułSochaczew u premiera